banner16

İlim, irfan ve hikmet sahibi bir gençlik yetiştiremedik! Yetiştirmek için bir çaba sarfettiğimizden de  pek emin değilim aslında!..

Emek vermeden her şeye sahip olmayı kendine hak gören, hayatı, sadece bu dünyadan ibaret gören, bencil ve ruhsuz bir nesil ortaya çıktı. Hepimiz sorumluyuz. Sadece iktidar değil, derneği, vakfı, cemiyeti, sendikası, işadamı, öğretmeni, anne-baba, herkes..

Hakk'ı hakim kılmak için, ümmetin umudu olmak için, 'Asım'ın Nesli'ni yetiştirmek için çıktığımız yolculukta, iktidar tuzaklarının girdabına kapılıp, ihlasımızı kaybettik önce..

Sonra, dava için dünyalık menfaatlerinden vazgeçen adamlar birer birer yok olup gitti, yerine, menfaatleri için haysiyetten, ahlaktan ve davadan vazgeçenler türeyiverdi!

Dün, değerlerimize sımsıkı tutunduğumuz için, bugün Allah’ın bize verdiği iktidarın ve makamların, kadim medeniyetimizi yeniden inşa edeceğimiz araçlar olduğunu unutarak, sağılacak ganimetler olarak gören, açgözlülükle ve hırsla, sadece lüksün, şöhretin, şehvetin ve paranın peşinde sürüklenen seçkinler(!) ve kodamanlar(!) türeyiverdi!

Dünün sözüm ona sağlam(!) görünen dava adamları(!)ndan bazıları, koltuklara oturunca, ayarları ortaya çıkıverdi ve her biri, dengeler hegomonyasının konjöktürel iradeli, ezik insancıklarına dönüşüverdi!

1980'leri, 90'ları ve Milenyum Çağı'nın başı sayılan 2000'leri idrak ederek yaşadım, gördüm.

Dalkavukluğun, yalanın, kaypaklığın, rüzgara göre yön değiştirmenin, haysiyet cellatlığının, omurgasızlığın, ikiyüzlülüğün, ara bozmak için laf taşımanın, itibar suikastçiliğinin, vefasızlığın, iftiranın, menfaatçiliğin, tetikçiliğin bu kadar pirim yaptığı,

iyiliğin, hakperestliğin, dürüstlüğün, diğergamlığın, ilkeliliğin, nezaketin, sözünde durmanın, liyakatin, adaletin ve merhametin de bu kadar ayaklar altın alınıp hiçe sayılarak değer kaybettiği bir dönem daha görmedim!..

İlmi ve kültürü yeterli olmayan, ehliyeti, liyakati, fazileti ve meziyeti olmayan ama korkunç bir hırsla yükselmek, bir yerlere gelmek isteyen, bunun için de her hilekârlığı, ahlaksızlığı, sahtekarlığı yapanlar, öyle bir makyavelizm sergiler hale geldiler ki, ‘Makyavel’ görse, “pes” der!

Yağcılık, yalakalık, dalkavuklukta sınır tanımayan, sadece bu hususta becerikli(!) nevzuhur türediler, hep köşebaşlarını tutmuş..

Kula kul olan, yalakalıkta sınır tanımayan,  sadece dünyalık menfaatler için partiyi kutsayan ve insanlara hükmedeceği konforlu bir yaşamdan başka bir hedefi olmayan, vizyonsuz, kifayetsiz, muhteris bencillerle, ne nesil yetiştirilir ne de yeni bir medeniyet inşâ edilir!

Sosyo-Ekonomik ve teknolojik alanda ne kadar başarılı olursanız olun, mânâ ve ruh cephesini ihmal ederseniz, elde ettiğiniz maddî başarılar, her şeyi imha eder, toplumu da zihnî-ahlâkî ve sosyo-kültürel intiharın eşiğine sürükler!


Önümüzü ancak;

parayı-pulu, makamı-mevkiyi, şanı-şöhreti elinin tersiyle iten,
derdi rant değil, yalnızca HAKİKAT olan,


HAK NİZAMI HAKİM KILMA davasına adanmış samimi ve çilekeş insanlar açar!

Tabii, yetiştirirseniz!

Yoksa,

B Ö Y L E   G İ T M E Z  ! ! ! . . .


 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner19