Traktör ağaç köküne takıldı! Sürücü hayatını kaybetti Traktör ağaç köküne takıldı! Sürücü hayatını kaybetti

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek olaylarla ilgili sosyal medya üzerinden açıklamada bulundu. “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etme" suçunu işleyen kişilerin gözaltına alındığı belirterek; "Değerli Kayserili vatandaşlarımız. 30.06.2024 tarihinde başlayan toplumsal olaylarda 21 emniyet personeli ve 1 itfaiye personeli yaralanmıştır. Olaylara karışanlarla ilgili olarak gözaltına alma işlemleri devam etmektedir. Video inceleme ve şüpheli tespit çalışmaları titizlikle sürdürülmektedir. Sosyal medya hesaplarından provokatif paylaşımlar yaparak, “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etme” suçunu işlediği tespit edilen kişiler gözaltına alınmaktadır. Şüphelilerin tespitine yönelik çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir" ifadelerini kullandı.

Vali Gökmen Çiçek, sözlerine şu şekilde devam etti;  "Değerli Kayserili hemşehrilerimiz geçmişten bugüne ülkemizin güvenlik ve bekası noktasında adeta bir sigorta şehir olan Kayserimizin kıymetli vatandaşlarının maksatlı çevrelerin başlattığı provokatif eylemlerin içerisinde yer alarak güvenlik güçlerimize zorluk çıkarmasına ve hemşehrilerimizin huzurunu bozmalarına izin vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızın itidalli davranarak hiçbir menfur eylemin içinde bulunmamalarını önemle rica ederiz" dedi.

Ayrıca, polis ekipleri tarafından eylemlerde gözaltına alınan 22 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Toplumsal Olaylarda 21 Polis Ve 1 Itfaiye Personeli Yaralandı!-1A W238614 02Toplumsal Olaylarda 21 Polis Ve 1 Itfaiye Personeli Yaralandı!

Kaynak: İHA