Spil Dağı Milli Parkı'nın sembolü haline gelen yılkı atları, zaman zaman yiyecek bulmak için kent merkezine iniyor. Geçtiğimiz günlerde de bir tay, annesinden ayrı düşerek Akmescit Mahallesi'nin sokaklarında kayboldu. 3 saat boyunca annesini arayan tay, sonunda Lalapaşa Mahallesi'nde ona kavuşmayı başardı. Anne ve tayın kavuşma anları ise mahalle sakinleri tarafından cep telefonlarıyla kaydedilerek duygusal görüntüler ortaya çıktı.

Yaklaşık 20 yıldır Akmescit Mahallesi'nde esnaflık yapan Şerif Güç, bu olay karşısında duygulandıklarını söyledi. Yaşananları anlatan Şerif Güç, "Sabah evden çıktığımda bahçede otlayan 5 at gördüm. Daha sonra bir tayın kaybolduğunu fark ettim. Tay sokaklarda annesini arıyordu ve biz de onun için üzülmeye başladık. Sonra annesi de bağırarak geldi ve burada kavuştular. Hepimiz çok duygulandık. Tayı kaybolurken üzülmüştük, kavuşunca da çok sevindik" dedi.

A W235201 01

3 saatlik çabanın sonunda annesine kavuştu

3 saatlik çabanın sonunda annesine kavuştu

Yenişehirlioğlu: Kıbrıs Türkü kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz Yenişehirlioğlu: Kıbrıs Türkü kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz
Kaynak: İHA