9 yaşındaki Yılmaz Eymen Demirkol, öğretmenin okulda verdiği ödevlerden ilham alarak çeşitli öyküler yazarak kitaplaştırdı. Kitapları yazarken ailesininde desteğinin olduğunu belirten Eymen, yazmanın ve okumanın tutkulu olduğunu dile getirdi. Özellikle kitapları okumayı seven Eymen; "Öğretmenimin yazdırdığı hikayelerden etkilendim. Ailemin desteğiyle kitap çıkardım. Türkiye'de sayılı yazarlar arasında olmak istiyorum" dedi. 

Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin çalı süpürgesinin yeri başka dedi Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin çalı süpürgesinin yeri başka dedi

Eymen'in babası Serkan Demirkol ise oğlumun tarihi yerleri görmek isteğini altına çizerek; Baba olarak benim için gurur verici. Oğlum 4. sınıftan 5. sınıfa geçti. Oğluma annesinin desteği çok büyük oldu. Kendi üretimi olan yazıları yazmayı seviyor. Gittiğimiz yerlerde beni tarihi alanlara sürüklüyor. Gelişimi noktasında da desteğimizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

9 yaşındaki Eymen, yaşıtlarından farklı olarak hikaye kitabı yayınladı. Kırşehir kamuoyunda da yoğun ilgi gördü. Öğretmenleri ve ailesinin desteğiyle Eymen, Türk Edebiyat dünyasında yer almak istiyor.

- 9 yaşında Türkiye'nin en genç yazarı olmak istiyor- 9 yaşında Türkiye'nin en genç yazarı olmak istiyor-1

Kaynak: iHA