Acun Ilıcalı, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda Avrupa kupalarında mücadele edebilecek bir takımın sahibi olmak istediğinden bahsetmişti. Bu hedef doğrultusunda ise Slovenya'yı kendisine avantajlı bir lokasyon olarak görmüştü.

Ilıcalı'nın bu düşüncesinin arkasında ise Slovenya'nın UEFA ülkeler sıralamasında daha üst sıralarda yer alan ülkelerin liglerine göre daha kolay Avrupa kupası bileti alabilme potansiyeli yatıyor olabilir.

NS Mura ile Anlaşma Masada mı Kalmıştı?

Ilıcalı'nın Slovenya'daki ilk hedefi olarak iddia edilen kulüp ise NS Mura olmuştu. Hatta bazı kaynaklar transferin imza aşamasına geldiğini bile öne sürmüştü. Ancak sonrasında yapılan açıklamalarda transfer görüşmelerinin başarıyla sonuçlanmadığı öğrenildi. Bu noktada Ilıcalı'nın Slovenya'daki ısrarı ve yeni transfer iddiaları ise heyecanı yeniden yükseltti.

Acun Ilıcalı Nk Maribor Satın Mı Alıyor

Maribor ile Görüşmeler Başladı mı?

Nogo Mania isimli haber sitesinin iddiasına göre Acun Ilıcalı, Slovenya'daki hedefini değiştirmiş olabilir. Bu iddiaya göre Ilıcalı, rotasını NS Mura'dan çevirerek Slovenya 1. liginin köklü ekiplerinden biri olan NK Maribor ile görüşmelere başladı.

Kara Kartal'a Tekrar Uçuş? Şenol Güneş Beşiktaş'a Dönecek mi? Kara Kartal'a Tekrar Uçuş? Şenol Güneş Beşiktaş'a Dönecek mi?

Haberde belirtildiği üzere NK Maribor yetkilileri de kulübe yatırım yapmak isteyen potansiyel yatırımcılarla görüşme içerisinde olduklarını doğruladı. Ancak Maribor yetkilileri bu görüşmelerin henüz bağlayıcı olmadığını ve medyada çıkan isimler hakkında yorum yapmayacaklarını da sözlerine ekledi.

Acun Ilıcalı Nk Maribor Satın Mı Alıyor 1

Fenerbahçe'nin Rakibi ile Yol Ayrımı mı?

Eğer transfer gerçekleşirse bu, Acun Ilıcalı için ekstra bir anlam da taşıyor olabilir. Zira NK Maribor, geçtiğimiz sezon UEFA Avrupa Konferans Ligi 3. ön eleme turunda Fenerbahçe ile eşleşmiş ve ilk maçı deplasmanda 3-1, ikinci maçı ise sahasında 3-0 kaybetmişti.

Bu transfer gerçekleşirse Acun Ilıcalı, Fenerbahçe'nin Avrupa kupalarındaki rakibinin yeni sahibi olarak yepyeni bir döneme başlamış olacak.

Slovenya'da Devam Eden Belirsizlik

Acun Ilıcalı'nın Slovenya'daki kulüp satın alma girişimi şu an için soru işaretleriyle dolu. İlk hedef olan NS Mura ile anlaşma sağlanamaması soru işaretlerini artırırken, NK Maribor ile devam eden görüşmeler ise heyecanı canlı tutuyor.

Acun Ilıcalı Nk Maribor Satın Mı Alıyor 2

Slovenya'da güçlü bir kulüp satın alarak Avrupa futboluna adım atmayı hedefleyen Ilıcalı'nın önümüzdeki günlerde atacağı adımlar bu belirsizliği ortadan kaldıracaktır.

Acun Ilıcalı'nın Avrupa futbolundaki iddialı hamlesi tüm hızıyla devam ediyor. Slovenya'da güçlü bir kulüp satın alma planı şimdilik soru işaretleriyle dolsa da, NK Maribor ile devam eden görüşmeler heyecanı canlı tutuyor. Ilıcalı'nın önümüzdeki adımları, Slovenya'daki yeni macerasının seyrini belirleyecek.