Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatları doğrultusunda Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından 3 Haziran 2024 tarihinde Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Asayiş timleri tarafından gerçekleştirilen uyuşturucu ile mücadele operasyonunda önemli bir başarı elde edildi. İstihbari çalışma ve alınan duyumların değerlendirilmesi sonucunda, Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatları doğrultusunda harekete geçildi.
A.A. (33) isimli şahsın ikametinde yapılan arama sonucunda, 7,73 gram kubar esrar ve 14 adet Galara marka uyuşturucu nitelikli hap ele geçirildi. Ayrıca, uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 8.520,00 TL nakit para da bulundu. A.A. hakkında gerekli adli işlemler yapılarak, Akhisar Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi ve uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti suçundan tutuklanarak Akhisar T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderildi.

Serinlemek isterken canından oldu Serinlemek isterken canından oldu

Akhisar'da Jandarmadan Uyuşturucu Operasyonu! (2)
Operasyon sırasında, şüpheli hareketleri ile dikkat çeken bazı şahısların kimlik sorgulamaları da yapıldı. Bu sorgulamalar sonucunda:
K.T. (49) isimli şahsın, "Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kabul Etmek veya Bulundurmak" suçundan 3 yıl 3 ay 2 gün kesinleşmiş hapis cezası olduğu tespit edildi.
Ç.E. (24) isimli şahsın ise "Bina İçinde Muhafaza Altına Alınmış Eşya Hakkında Hırsızlık" suçundan 4 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu belirlendi.
Her iki şahıs da tutuklanarak Akhisar T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na teslim edildi.
Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı, uyuşturucu ile mücadele kapsamında operasyonlarına kararlılıkla devam edeceğini belirtti. Yetkililer, toplumun huzur ve güvenliğini tehdit eden tüm suçlarla mücadelede kararlılıklarını vurgulayarak, vatandaşlardan bu tür durumlarla karşılaştıklarında güvenlik güçlerine bilgi vermelerini istedi.

Akhisar'da Jandarmadan Uyuşturucu Operasyonu! (3)

Akhisar'da Jandarmadan Uyuşturucu Operasyonu! (4)

Kaynak: Pınar Gezici- Hatice Zeybek