Akhisar Belediyesi tarafından organize edilen Akhisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü dolayısıyla ünlü şarkıcı Sıla’yı hayranlarıyla buluşturdu. Birbirinden güzel şarkılarını seslendiren Sıla, kurtuluş coşkusunu katladı.

Akhisar Belediyesi kurtuluş günü etkinlikleri kapsamında Türk Pop Müziği’nin güçlü sesi Sıla’yı Akhisarlı hayranlarıyla buluşturdu. Akhisar Belediyesi Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet Konser Alanı’nda düzenlenen konserde Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu günün anısına ünlü Sanatçı Sıla’ya zeytin fidanı ve zeytin ve zeytinyağlarından oluşan şilt takdim etti.
Konser gecesinde sahne alan Sıla, seslendirdiği şarkılarla Akhisarlı vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı. Gölet konser alanını dolduran binlerce Akhisarlılar şarkılara eşlik ederek doyasıya eğlendi. 

Sıla: Akhisarlılar ile hemşehriyiz
Konser sırasında konsere gelen Akhisarlılarla sohbet eden ünlü sanatçı Sıla, “Aslında hemşehri sayılırız, benim anneannem Akhisarlıdır. Dolayısıyla çok sevdiğim çok kıymet verdiğim  bir şehir ve bir akrabam da burada yaşar. Çocukluğumda çok fazla geldim, çok ziyaret ettiğim bir yerdir burası. Çok güzel hatıralarım vardır. Bütün o çocukluk hatıralarımın sonrasında burada sizlerle şarkı söylerken yani idealize ettiğim amaçladığım gaye olarak koyduğum şeyi yaparken buluşmak benim için çok kıymetlidir. O yüzden çok mutluyuz sizlerle olmak, hoş geldiniz” dedi.