Dolandırıcılar, klima bakım ve tamiri konusunda uzman olduklarını iddia ederek, sosyal medya, ilan siteleri ve telefon aramaları üzerinden vatandaşlara ulaşıyor. Gerçekleştirdikleri dolandırıcılık yöntemleri ise şaşkına çeviren cinsten. 

“DOLANDIRICILAR FARKLI YÖNTEMLER KULLANIYOR”

2007 yılından bu yana sektörde faaliyet veren, 2016 yılından bu yana ise kendisine ait iş yerinde klima teknik servisi yapan Sami Senger; Alaşehir’de klima bakımı dolandırıcılığı vakalarının arttığını belirterek; “Klima servis dolandırıcılıları bir çok farklı yöntem ile insanları kandırıyor. Sahte kimlik ve belgelerle gelen dolandırıcılar, klima bakımı yapacaklarını söyleyerek cihazlara zarar veriyor veya parça çalıyor. Bakım veya tamir işlemi için önceden belirlenmiş çok düşük bir fiyat teklifi sunarak müşteri çeken dolandırıcılar, olmayan teknik arızaları tamir ettiklerini iddia ederek hizmet sonrası yüksek ücret talep edebiliyor. Klima bakımı konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan kişiler, cihazlara yanlış müdahalelerde bulunarak daha büyük arızalara sebep olabiliyor” dedi. 

Alaşehirli klima bakım ustasından uyarı: Dolandırıcıların Tuzağına Düşmeyin

“TEKNİK SERVİSİ ARAŞTIRMADAN İŞ YAPTIRMAYIN”

Klima bakım ve tamiri için mutlaka yetkili servislerin tercih edilmesinin gerektiğini belirten Sami Senger; “Klima bakımlarında hizmet almayı düşündüğünüz kişilerin referanslarını kontrol edin. Tanıdıklarınızdan veya güvenilir kaynaklardan öneri alın. Fiyat karşılaştırması yapılması da çok önemli. Teklif edilen fiyatların piyasa ortalamasına uygun olup olmadığını kontrol edin. Aşırı düşük veya yüksek fiyatlar konusunda şüpheci olun. Servis görevlilerinin kimlik ve yetki belgelerini kontrol edin. Resmi belgesi olmayan kişilere güvenmeyin”  diye konuştu.

Alaşehir'de şiddetli yağış ve fırtına etkili oldu Alaşehir'de şiddetli yağış ve fırtına etkili oldu

8Ccd5E44 6F3E 4280 9D50 71B18F94Df00

Kaynak: Soner Vatansever