Alaşehir'de 25 yıldır oto boya ustalığı yapan Muhammet Uyan aracıyla ilerlerken yolda bulduğu cüzdanı kendi imkanları ile sahibine teslim ederek örnek bir davranış sergiledi.

4 çocuk babası olan Uyan cüzdan sahibini bulmak için uzun vakitlerini harcadığını belirterek, “Alaşehir’de esnafım. 25 yıldır oto boya ustalığı yapıyorum. Aracımla sanayi sitesi içerisinde dükkanıma doğru giderken aracım bir şeyin üzerinden geçti.

Dikiz aynasından baktığımda yol ortasında siyah bir cisim gördüm. İnip baktığımda cüzdan olduğunu fark ettim. Cüzdanı alıp dükkanıma geçtim. İçerisinde kimlik veya iletişim numarası bulmak için baktım ve kimliği buldum” diye konuştu.

"Kimliğin Üzerindeki Fotoğraftan Tanıdım''

Kızılay sıcak havada vatandaşları buz gibi serinletti Kızılay sıcak havada vatandaşları buz gibi serinletti

Oto boya ustası Muhammet Uyan cüzdanın sahibini kimlik üzerindeki fotoğraftan tanınıdığını söyledi. “Cüzdanı bulduktan sonra iletişim bilgileri için kimliğe baktım. İşlerim yoğun olduğu için hemen karakola gidip teslim edemedim, belki sahibi bulmak için sanayiye gelir diye düşündüm. Düşündüğüm gibi de oldu.

Cüzdan sahibi sanayiye gelmişti. Hemen gülerek seslendim, 'Buldun mu cüzdanını?' dedim ve dükkanıma davet edip cüzdanını teslim ettim. Şimdiye kadar haram lokma yemedik, çok şükür Allah da nasip etmesin.”

Alaşehirli Ustadan Insanlık Ölmemiş Dedirten Hareket 11

Cüzdan Sahibinden Uyan'a Teşekker

Cüzdanı düşüren Sebahattin Akıncı sanayide bir arkadaşının yanına uğradığını ve dönüştü cüzdanını kaybettiğini belirterek, “Arkadaşımı ziyaret etmek için sanayi sitesine gittim. Sonrasında Hacıbey Mahallesi’ndeki evime geldim. Eve geldikten sonra cüzdanımın olmadığını fark ettim. Sanayi sitesine geri gittim cüzdanımı bulmak için. Sağ olsun Muhammet ustamız bulmuş ve sahip çıkmış cüzdanıma.

Böyle iyi insanların olması ne kadar sevindirici. Cüzdanımdaki paraların gitmesine değil de kredi kartlarım ve kimliğim gideceği için üzülmüştüm. Sağ olsun ustam beni buldu ve cüzdanımı teslim etti. Böyle insanların olması ne mutlu”  diyerek Uyan'a teşekkür etti.

Kaynak: İHA