Trabzonspor Fenerbahçe maçında yaşanan olayların ardı arkası bir türlü kesilmiyor. Özellikle de Fenerbahçe başkanı Ali Koç ligden çekilme konusunda olağanüstü kongre yaptı ve bu kongrede söyledikleri gündeme bomba gibi düştü. 

Özellikle erden Timur hakkında kullandığıkelimeler ve kurduğu cümleler halen tartışılmaya devam ediyor. İşte Ali Koç Erden Timur için ne dedi? Ali Koç Erden Timur olayı ne? Gibi soruların cevapları sizlerle.

Ali Koç Erden Timur için ne dedi? Ali Koç Erden Timur olayı ne?

Erden Timur Galatasaray yönetiminde göreve geldiği süreden beri sıklıkla kameralar karşısına geçiyor ve açıklamalar yapıyor. Bu durum Ali Koç içinde geçerli başkanlığının ilk yıllarında sağduyulu davranmaya çalışan Koç ardından vites yükseltti ve çok farklı şekilde bir tavır takındı.

Sürekli birbiri ile atışan bu iki camiada öne çıkan isimler Fenerbahçe başkanı Ali Koç ve galatasaray yöneticisi Erden Timur olarak karşımıza çıkıyor.

Ali Koç son olarak 2 Nisan'da ki kongrede Erden Timur'a şu sözlerle yüklendi:

''Yaşanan olayları son derece hafife aralak ve tek önceliği futbolculara ceza verdirmeye çalışan rakiplerimize de not ettik. Fakat bir tanesi var lügattaki kelimelerin insan versiyonu olsa bu yalanın insan versiyonu olurdu.

Birde suç makinesi terbiyesiz utanmadan teleevizyona çıkıyor Trabzon'da yaşanan olaylar için sadece olmamalıydı 15 dakika bizim futbolcualrııza nasıl ceza verilmesi gerektiğini o yarım aklıyla satır arası mesajlar vermeye çalışıyor.

Koskoca camiana yaptığın kontratlarla verdiğin bilgilerle zaten yalanı dibine kadar soktun bakalım nereye kadar. Ama Fenerbahçe seni de not etti. Sen 3-5 gün camianda popüler olabilirsin bu söylediklerinden dolayı ama her gece yatarken bizi düşün. Özelliklede benim başkanlığım bitince.'' dedi.

Erden Timur bu konuşmalara henüz cevap vermezken Ali Koç asıl toplumu ilgilendiren konu da verdiği örnek ile Erden Timur'u ülke gündemine dahil etti.

Ali Koç açıklamalarında 6 Şubat'ta gerçekleşen depremler sonrasında Erden Timur'un kendisi aradağını ve 250 konut sözü verdik sizde verin dediğini söyledi. Erden Ali Koç cevap olarak o kadar gücümüz yok dediğinde ise Erden Timur olsun sizde 250 dersiniz 50-100 yaparsınız herkes öyle yapıyor dediğini açıkladı. 

Astaş Holding kimin? Sahibi kim? Vedat Aşçı kimdir aslen nereli? Astaş Holding kimin? Sahibi kim? Vedat Aşçı kimdir aslen nereli?

Bu konuşmalar ülkedeki gündemi çok hızlı şekilde değiştirdi. Bazı uzmanlara göre seçimlerde ki sonuçlar bile bu kavga ve tartışma ortamından etkilendi ve beklenmeyen sonuçlar ortaya çıktı. 

Kaynak: Haber Merkezi