Sarıgöl'ün Emcelli Mahallesi Muhtarı Sezai Küçükozan, iki yaşındaki torununu üzüm bağlarına götürerek çalışmaları yerinde gösteriyor. Emcelli Mahallesi Muhtarı  bir yandan bağlarda yapılan işleri kontrol ederken bir yandan da küçük torununa bakıyor. Küçük Sezai devamlı dedesine "Dede bunlar ne ?" diye sorular soruyor. Küçük torunun bu sorusuna ceva olarak muhtar da üzüm salkımı olduğunu ifade ediyor. 
 Emcelli Muhtarı Sezai Küçükozkan "Bizlerde küçük yaşlarda bağ ve bahçe işleri yapılırken anne ve babamızla birlikte giderek bağcılığı onlardan öğrendik. Şimdi sıra torunumda kısaca bağcılık ve bahçecilikte çekirdekte yetşimeye. Hele bu yaşlarda çocuklar meraklı olduklarından  her şeyi sorarak öğreniyor."dedi. 

Emcelli muhtarı bağlarındaki kaliteli  ve verimli ürünün memnun olduğunu söyledi.Bağ ve bahçe işlerinin çocuklara küçük yaşta öğretilmesinin faydalı olduğunu ifade etti.

Bağcılığı Çekirdek Yaşta Öğreniyor (1)

Sarıgöl'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı Sarıgöl'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı

Bağcılığı Çekirdek Yaşta Öğreniyor (2)

Kaynak: Haber Merkezi