Manisa Celal Bayer Üniversitesi'nde öğrenim gören 130  işletme öğrencisi mezun oldu.  Gençlerin mezuniyetine katılım sağlayan Başkan Durbay, mezuniyette öğrencileri yalnız bırakmadı.

 Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen törene, CBÜ Rektörü Prof.Dr. Rana Kibar, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, öğretim üyeleri ve öğrenci aileleri  katılım sağladı.

Başkan Durbay Cbü'de Mezuniyete Katıldı! (1)

Mezuniyet töreninde konuşma gerçekleştiren Durbay, kendisininde doktora öğrencisi olduğunu belirterek,"Milli Mücadele yıllarında Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı ve 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın ismini taşıyan Celal Bayar Üniversitesi Ege Bölgesi’nin en büyük 3. üniversitesinden birisi olmasının yanı sıra, ülkemizin dört bir yanında mezun verdiği öğrencilerinin başarılarıyla da bilinmektedir. Bugün mezun olan genç arkadaşlarım, bundan böyle iş hayatının dinamikleri içerisinde kariyerlerinize devam edecek, ülkemiz ekonomisine önemli kazanımlarda bulunacaksınız. Her birinizin alanlarında donanımlı, problem çözebilen yöneticiler ve girişimciler olacağınıza yürekten inanıyorum. Sevgili genç arkadaşlarım, “Bütün ümidim gençliktedir” diyen bağımsızlık mücadelemizin kahramanı, Başkomutan, Başöğretmen, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyet’i çok çalışarak muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracağınıza inancım tamdır. Hepinize tüm yaşamınız boyunca başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun." dedi.

CBÜ Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar da, öğrencileri mezun edebilmenin gururu ile,"Bizlere 4 yıl önce emanet olarak verdiğiniz çocuklarınızı değerli öğretim üyelerimizle her birini alanında uzman donanımlı birer meslek sahibi olarak yetiştirdik ve bugün onları sizlere geri veriyoruz. Onların bu başarıları ile ne kadar gurur duysanız azdır" dedi.

Başkan Durbay Cbü'de Mezuniyete Katıldı! (2)

Mezuniyet töreninde konuşmların ardınan öğrencilere sembolik diplomaları takdim edildi.

Diplomlarını alan CBÜ'lü öğrenciler, geleneksek kep atma törenini gerçekleştirdi.

Başkan Durbay Cbü'de Mezuniyete Katıldı! (3)

İlkay Gündoğan eşi Sara Arfaoui kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Sara Arfaoui ne iş yapıyor? İlkay Gündoğan eşi Sara Arfaoui kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Sara Arfaoui ne iş yapıyor?

Kaynak: İHA