CHP Manisa İl Başkanlığı, kültür Sitesi Salonunda İl Danışma toplantısı gerçekleştirdi. Düzenlenen toplantıda konuşan CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper,"Yerel seçim başarımızı zafere dönüştürmek için tüm Türkiye'yi kırmızıya boyayıp CHP'yi iktidar yapmak, asgari ücretli ve emeklinin hakkını almasını sağlamak zorundayız. Türkiye iktidarı başarısı için çok çalışacağız"  ifadelerini kullandı.

31 Mart yerel seçimler sonlandıktan sonra toplam 17 ilçede Danışma kurulu toplantısı gerçekleşti. 17 ilçede toplantılare bittikten sonra CHP Manisa İl Danışma Kurulu Toplantısı düzenlendi. Toplantı kültür sitesi salonu'nda gerçekleşti ve a CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel, Manisa Milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Bekir Başevirgen, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, Yunusemre Belediye Başkanı Semih BalabanŞehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, İlçe Başkanları ve partililer katılım sağladı.

"İKTİDAR İÇİN DUR DURAK BİLMEDEN ÇALIŞACAĞIM"

Toplantı ilk olarak  saygı duruşuşyla başladı ve daha sonrasında İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı'nın son ermesiyle birlikte HP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper konuşma gerçekleştirdi. Başkan Özalper konuşmasında,"Manisa'yı kırmızıya boyayan, CHP'yi büyük bir başarıyla taçlandıran tüm partililerimize selam olsun. 17 ilçede danışma kurulu toplantılarımızı tamamlamamızın ardından İl Danışma Kurulu toplantımızı düzenliyoruz. Bu toplantılar bizim için çok kıymetli. '31 Mart yerel seçimlerinde bu başarıyı nasıl kazandık, süreç içerisinde neleri doğru neleri eksik yaptık, başarıyı zafere nasıl dönüştüreceğiz, iktidara yürüyen CHP'de neler yapacağız?' bunları konuşmak çok kıymetli. Genel Başkanımız sayın Özgür Özel'in de söylediği gibi, biz bir zafer değil başarı kazandık. Genel seçimlerde Türkiye'yi kırmızıya boyadığımızda, asgari ücretlinin de emeklinin de hakkını aldığı iktidarımızı kurduğumuzda zafer kazanmış olacağız. İktidar için dur durak bilmeden çalışmaya devam edeceğime söz veriyorum" ifadelerini kullandı.

"CHP'DEKİ DEĞİŞİM TÜM TÜRKİYE'Yİ YENİLEDİ"

Başkan özalper'in konuşmasınından sonra Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel'de konuşma gerçekleştirdi. Yücel konuşmasında,"Adı şehzadeler şehri olarak anılan Manisa bize İstanbul’u armağan eden, dünyanın en vizyoner liderlerinden biri olan; Fatih Sultan Mehmet’i yetiştirmiştir. Sadece Osmanlı döneminde değil, Milli Mücadele döneminde de özellikle İzmir’in işgalinden sonra Manisalı kuvayi milliyecilerin yaptıkları direniş; feda kültürünün birer abidesidir. Sarı Mehmet Efe, Halil Efe, Saçlı Efe, Parti Pehlivan ve Ali bey gibi tüm Manisalı Kuvvacıları şükranla, minnetle anıyorum. Milli mücadele sırasında Manisa’da Halil Efe’yle tanışmış, evlenmiş, evliliklerinin ertesi sabahı tüfeğini omzuna asmış, eşiyle birlikte cepheye koşmuş ve evliliklerinin 1 yılı dolmadan 20 yaşında şehit düşmüş, Gördesli Makbule’yi  de rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.7

CHP partisinin sözcüsü Deniz Yücel, erken seçimin halkın istedi zaman konuşulacağını ifade etti.

 Düzenlene toplantı,, partililerin söz alması ve değerlendirmelerle son buldu.

Başkan Özalper Tüm Türkiye'yi Kırmızıya Boyayacağız (1)

Başkan Özalper Tüm Türkiye'yi Kırmızıya Boyayacağız (2)

Başkan Özalper Tüm Türkiye'yi Kırmızıya Boyayacağız (3)

Başkan Özalper'den elektrik kesintisi hakkında açıklama! Başkan Özalper'den elektrik kesintisi hakkında açıklama!

Başkan Özalper Tüm Türkiye'yi Kırmızıya Boyayacağız (4)

Başkan Özalper Tüm Türkiye'yi Kırmızıya Boyayacağız (5)

Başkan Özalper Tüm Türkiye'yi Kırmızıya Boyayacağız (6)

Kaynak: Haber Merkezi