Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar’a makamında iadeiziyarette bulundu. Ziyarette, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Çetin, Prof. Dr. Kadir Ay ile Prof. Dr. Oktay Üçer de bulundu. Rektör Kibar, üniversiteyi ziyaret eden Başkan Zeyrek’e teşekkürlerini iletirken, Başkan Zeyrek de iki kurum arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi gerektiğini dile getirdi. Ziyarette öğrencilerin sorunlarına değinen Başkan Zeyrek, sorunların çözümüne yönelik projeleri hakkında bilgi verdi.

“Çektikleri sıkıntıları biliyorum”

Kendisinin de öğrencilik döneminde yurtta kaldığını belirten Başkan Zeyrek, “Ücretsiz ring hizmetini konuşuyorduk. Başta Sağlık Bilimleri Fakültesi’ni düşünmemiştik. Daha sonra oradan da çok fazla talep gelince onu da ilave ettik. Umarım bu yoğun sınav sürecinde bir nebzede olsa katkımız, faydamız olmuştur. Bu dönem böyle geçti. Bir sonraki dönemde daha da çok katkılarımız olacak öğrencilerimize. Bizim iki tane tırımız var, bu tırlardan bir tanesini üniversitemizin dışında veya içinde, sizin de uygun görebileceğiniz bir yerde konumlandırabiliriz.

Başkan Zeyrek, Manisa'yı Öğrenci Şehri Yapmaya Kararlı!

Öğrencilerimize öncelikle ücretsiz bir şekilde günaydın çorbası vereceğiz. Öğrenci lokantası oluşturacağız, çok cüzi bir miktarla sıcak yemek verme imkânımız var. Yurtlarımızda siz de uygun görürseniz çamaşır kafe kuracağız. Öğrencilerimiz oralarda ücretsiz bir şekilde çamaşırlarını yıkayabilecekler. Belki ütü yeri koyup kendi ütülerini yapabilecekler. Yurtta kalmış biri olarak çektikleri sıkıntıları biliyorum, o yüzden seslerini duyurmak gerekiyor” dedi.

Spil Dağı'ndaki yangın kontrol altına alındı Spil Dağı'ndaki yangın kontrol altına alındı

“Manisa’ya öğrenci şehri denilecek”

Manisa’ya öğrenci şehri denmesini çok istediğini ifade eden Başkan Zeyrek şöyle devam etti; “Öğrencilerimize şunu sordum. Öğrenci gözünden Manisa nasıl, dedim. Çok çekindiler. Dedim ki, siz söylemeyin, ben söyleyeyim. Evet, sizin sosyal hayat imkânlarınız Manisa’da çok kısıtlı, öğrencilerin maalesef ki imkânları çok kısıtlı. Bir an önce İzmir’e gidelim ya da öğrencilik hayatımız bitsin. 4 yıl burada okuyup hiç şehir merkezine gitmemiş öğrenciler var. Aslında bir belediye başkanının karnesi, seçimlerdeki karnesi budur.

A W222554 04

Şehre dışarıdan gelen biri kendi şehrine döndüğünde Manisa’yı nasıl anlatıyorsa, en büyük belediye başkanı karnesi budur. Ben de sizlerin de öyle düşündüğünüzü biliyorum. Öğrencilerin kendi şehirlerine gittiklerinde Manisa’yı özenilecek bir şekilde anlatmasını istiyorum. Hem rektörlüğümüz hem de belediyemizin yaptığı öğrenci hizmetleri hakkında olumlu görüşler sunmasını istiyorum. Bu konuda belki bu dönemi kaçırdık. Ama önümüzdeki dönem sizin de katkılarınızla öğrencilerimiz, kendi şehirlerine gittiklerinde diyecekler ki, evet Celal Bayar Üniversitesi’nde okunulması gerekiyor. Benim en çok istediklerimden birisi; Manisa öğrenci şehri, öğrenciye önem veriliyor ve onların sesini duyuyor denmesidir. Bunu hep birlikte sağlayacağız inşallah.”

Başkan Zeyrek, Manisa'yı Öğrenci Şehri Yapmaya Kararlı!

Teşekkürlerini iletti

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Rektör Kibar, “Bizim için de öğrencilerimizin Manisa’ya geldiğindeki imkanları son derece kıymetli. Çünkü öğrencilerin üniversite zamanları, hayatlarında güzel anı biriktirebilecekleri en kıymetli zamanlardan biri. Bu yüzden çok önemli. Biz de Manisa olarak öğrencilere ne kadar sahip çıkabilirsek, ne kadar güzel imkanlar sunabilirsek, o kadar güzel olacak. Onların hayatında daha farklı bir iz bırakacak. Bizler Manisa Celal Bayar Üniversitesi olarak onlara verdiğimiz eğitimden eminiz çok şükür” dedi.

Kaynak: İHA