Yunusemre Belediye Başkanı Balaban, Manisa Büyükşehir Başkanı Ferdi Zeyrek'i makamında ağırladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeyrek’e Genel Sekreter Burak Deste, Başkan Danışmanı Demirhan Gözaçan, ziyarette eşlik ederken Yunusemre belediye başkan yardımcıları da heyeti karşılayanlar arasında idi. Başkan Balaban, Başkan Zeyrek'i ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi. 

A W235921 02

"Manisa’ya güzel hizmetler yapacağız!"

Birlikte güzel çalışmalara imza atacaklarını kaydeden Başkan Zeyrek, “Birlikteliğimiz çok uzun süredir devam ediyor. Bu da başarının en güzel bütünleştiricisi olacaktır” dedi.

A W235921 04

"Takım kaptanı olarak güzel bir ekip liderliği yapıyor"

Ziyarette konuşan Başkan Semih Balaban şu ifadelere yer verdi: “Başkanımızı belediyemizde ağırlamaktan onur duyuyoruz. Bu başarıda onun da çok büyük rolü var. 14 belediyemizin takım kaptanı olarak güzel bir ekip liderliği yapıyor. Güzel işlere de gelir gelmez imza attı. Suda indirim konusunda verdiği sözü de tuttu. Biz de kendisi ile bu yolu yürüyeceğiz. Nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum”dedi. 

A W235921 06

"75 yıllık bir umudu yeşertmenin mutluluğunu yaşıyorum"

Başkan Zeyrek Ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu Manisa’m için özlenen bir tabloydu. 75 yıllık bir umudu yeşertmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu tüm başkanlarımızın birlikteliği ile kazanılmış bir başarıdır. En önemlisi bizlere güvenen genel başkanımızın memleketi olması Manisa’mızın ülkemiz üzerindeki başarısın da bir göstergesi oldu.

Onun temsiliyeti bizler ve sizler için de çok önemli. Kendisini de mahcup etmeyecek şekilde hem belediyecilik hem de vatandaşa hizmet anlamında elimizden gelen tüm çalışmaları birlik beraberlik içerisinde yapacağız” diye konuştu.

A W235921 03

Şehzadeler'de zincirleme kazada 3 kişi yaralandı Şehzadeler'de zincirleme kazada 3 kişi yaralandı

Başkan Balaban’a başarılar diledi

Zorlu bir seçim sürecini geride bıraktıklarını, tüm belediye başkanları ile Manisa’ya birlik ve beraberlik içerisinde hizmet edeceklerini ifade eden Başkan Ferdi Zeyrek açıklamasını şu cümlelerle sonlandırdı: “Vatandaşımız seçim boyunca feryat ediyordu. Onları duymayan bir belediye vardı. Biz seçim boyunca vatandaşımızın derdini dinledik. Geldiğimiz günden bu yana da dertlere derman olmaya gayret gösteriyoruz. Umarım ki vatandaşlarımız 5 yılın sonunda ‘biz doğru tercih yapmışız, sorunlarımızı çözen bir belediye başkanımız var’ diyecekler.

Bunu hep birlikte yapacağız. Birlikteliğimiz çok uzun süredir devam ediyor. Bu da başarının en güzel bütünleştiricisi olacaktır. 75 yıl sonra Manisa’ma, Yunusemre’me bu güzel onur ve gururu yaşattığınız için teşekkür ve tebrik ediyorum. Bundan sonra da yapacağımız ortak projelerde hem Yunusemre’mize hem Manisa’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Sayın başkanımız Balaban’a ve ekip arkadaşlarınıza başarılar diliyorum” Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek ve Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban birbirlerine hediye takdiminde bulundu.

Kaynak: İHA