Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, Manisa Şehzadeler Ampute Spor Kulübü Başkanı Kasım Demir’i ağırladı. Demir, yaşadıkları sıkıntılardan bahsetti. Artan maliyetler ve ekonomik şartlar nedeniyle zor günler yaşasığını belirttti. Başkan Zeyrek,  Dezavantajlı bireylerin hayata daha iyi tutunması için her zaman yanlarında olacaklarını dile getirerek ulaşım ve forma desteği sözü verdi.

Başkan Zeyrek’e kulüp hakkında bilgiler veren Demir, “Manisa’mızda yaklaşık 86 bin engelli vatandaşımız var. Bütün bu engellilerimiz evlerine hapsedilmiş. Bizler de, bu tür özel insanlarımızı spor ile hayata bağlayalım. Bir farkındalık oluşturalım istedik” dedi.

Manisa'da uyuşturucu operasyonu: binlerce uyuşturucu madde ele geçirildi! Manisa'da uyuşturucu operasyonu: binlerce uyuşturucu madde ele geçirildi!

Kulüplerine destek bulmakta zorlandıklarının da vurgulayan Demir, “Ege bölgesinde iki tane ampute takım var. Biri İzmir’de ona, İzmir Büyükşehir Belediyesi destek sağladı. Kasım ayı içerisinde ligimiz başlayacak. Manisa’da sponsor bulamıyoruz. Birçok illerde, kulüplere tamamen yerel yönetimler sahip çıkıyor. Sağ olsun. İl Gençlik ve Spor Müdürümüz Yunus Öztürk, konaklamayı sağlayacaklarını iletti” ifadelerinde bulundu.

Ulaşım ve forma desteği sözü

Demir’in destek çağrısına duyarsız kalmayan Başkan Zeyrek, dezavantajlı bireylerin hayata daha iyi tutunması için her zaman yanlarında olacaklarını belirterek, “Tüm yurttaşlarımızın mutlu olduğu bir kent oluşturmak için çalışıyoruz. Bu anlamda dezavantajlı bireylerimizin de kent yaşamında kendilerini daha rahat hissetmeleri ve her türlü imkandan faydalanmalarını amaçlıyoruz. Dezavantajlı yurttaşlarımızın hayat kalitelerini yükseltmek, yaşadıkları sorunların önüne geçmek ve günlük yaşamın içinde yer almalarını sağlamak adına Büyükşehir Belediyesi olarak, ulaşım ve forma desteğini sağlarız. Sizlere sponsorluk sağlayabilmek adına Organize Sanayi Bölgesi’ndeki firmalarımızla görüşürüz. Dezavantajlı bireylerimizin hayata daha iyi tutunması için her zaman yanında olacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA