Şakir Süter Gazetecilik Yarışması’nın 12. Ödül Töreni Bergama’da gerçekleşti. Törende ödüller sahiplerini buldu.

Bergama Belediyesi, İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Bergama Kültür Sanat Vakfı ve Bergama Ticaret Odası’nın ortaklaşa düzenlediği Şakir Süter Gazetecilik Yarışması’nın ödülleri sahiplerine verildi.  Bergama’da merhum gazeteci Şakir Süter’in anısına düzenlenen gazetecilik yarışmasının ödül töreni Bergama Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Törene Bergama Kaymakamı Avni Oral, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, Şakir Süter’in ağabeyi Ali İhsan Süter, oğlu Barış Süter, Bergama Kültür Sanat Vakfı Başkanı Yüksel Altuğ, Bergama Ticaret Odası Başkanı İbrahim Lütfi Kolat, Bergama Jandarma Komutanı Vekili Bülent Özkurt ve ödül kazanan gazeteciler katıldı. Törende, İzmir’de görev yapan gazetecilerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak ve başarıyı özendirmek amacıyla düzenlenen yarışmanın 12. yılı kutlandı.

TÖRENİN SELAMLAMA KONUŞMASINI SÜTER AİLESİ ADINA ALİ İHSAN SÜTER GERÇEKLEŞTİRDİ

Şakir Süter Gazetecilik Yarışması Ödülleri’nin 12. Yılına ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Ali İhsan Süter “Kardeşim merhum Şakir bir Bergama aşığıydı. Bergama’dan ayrı durmasına rağmen her zaman Bergama’ya geldi. Bergama’da vefasını gösterdi. Bu yarışmayı devam ettiren Bergama Belediye’sine, Bergama Ticaret Odası’na Bergama Kültür ve Sanat Vakfı’na, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ne, jüri üyelerine teşekkür ederim” dedi.

BAŞKAN KOŞTU; KAZANAN ARKADAŞLARIMIZI TEBRİK EDİYORUM

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu; Bergama’nın yetiştirdiği çok değerli isimlerden, Türk basın camiasının güçlü kalemlerinden hemşerimiz merhum Şakir Süter’i vefatının 16. Yılında rahmet ve saygıyla anıyorum. İzmir ve yerel basınımızın birbirinden değerli kalemleriyle İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Dilek Gappi ve kıymetli yönetim kurulu üyelerini Bergama’mızda ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Türk Basın Camiasına büyük emek vermiş aramızdan erken ayrılan duayen gazeteci Şakir Süter’in anısının yaşatılıyor olmasının bizim için çok önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Ayrıca bu tür yarışmaların gazeteciliği teşvik ediyor olmasından dolayı ayrı bir değer taşıdığını düşünüyorum. Sektöre katılan genç ve dinamik kalemlerin demokratik yaşamın olmazsa olmazı basının gücüne güç katacağına inanıyorum. Kazanangazeteci arkadaşlarımızı yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

DİLEK GAPPİ; HAKAN KOŞTU VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM
İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi; 12. Şakir Süter Gazetecilik Yarışmasını gerçekleştiriyor olmaktan büyük bir kıvanç duyuyorum ve artık Bergama bizim için de ev sahibi gibi oldu. Buraya gelmek gerçekten çok keyifli yarışmayı gerçekleştirdiğimiz için biz gazetecilere destek veren kararlı
tutumuyla yanımızda duran başta Bergama Belediye Başkanımız Sayın Hakan Koştu ve ekibinden Şenol Çakı’ya teşekkür ediyorum. Jüri üyelerimize ve elbette Süter ailesine çok teşekkür ediyorum” dedi.

BERGAMA KAYMAKAMI AVNİ ORAL: MEDYA DEMOKRASİNİN BİR UNSURU
"Kamuoyunun haber alma hakkının karşılanması ve doğru bilgilendirmesi noktasında medya demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olarak ön plana çıkmaktadır. Bu yarışmada dereceye giren ve ödül alan gazeteci arkadaşları tebrik ediyorum” dedi.

12. ŞAKİR SÜTER GAZETECİLİK YARIŞMASI ÖDÜLLERİ KAZANANLARI

HABER DALI: Ceren Atmaca – Ali Gözeten (Hepimize Ders Olsun)

RÖPORTAJ DALI: Sıla Arabacıoğlu ( Celladından Helallik İsteyerek İdam Edildi)

FOTOĞRAF DALI: MAHMUT SERDAR ALAKUŞ (Suşi yapımında kullanılan
orkinosta ihracat artıyor

İNTERNET HABERCİLİĞİ DALI: Feyaz Tatar (İzmir’den Bergama’ya Yunan İşgali:
Bir Vahşetin Anatomisi)

ARAŞTIRMA İNCELEME DALI: Mazlum Vesek (Fotoğraftaki İki Gazeteciyi Bulun)

VECDİ ALTAY ÖZEL ÖDÜLÜ: Mahmut Serdar Alakuş (Yavruları Yaşasın Diye
Açlıktan Ödüyor)

BERKSAV OSMAN BAYATLI ÖZEL ÖDÜLÜ: Hüseyin Demir (İbrahim Çolak: Spor
Yaşam Tarzı Olmalı)

BERGMA TİCARET ODASI EKONOMİ ÖZEL ÖDÜLÜ: Ceyhan Torlak ( DNA testiyle
gelen 186 milyonluk miras)

BERGAMA BELEDİYESİ ÖZEL ÖDÜLÜ: Yağmur Daştan (Zeugma Steli’nden sonra
sıra Zeus Sunağı’na gelsin)