Manisa'nın Alaşehir Belediyesi  Alaşehir'de 5 dönüm ve altında bağ sahibi olan çiftçilere 10'ar adet  beton bağ direği dağıtımı yaptı. 250 Çiftçi  direk aldı.

Çiftçilere Müjde (1)

Alaşehir Belediyesinin çiftçilere beton bağ direği dağıtımı yapıldı. Çiftçiler sabahın erken saatlerinde direk alabilmek için traktörleriyle, araçlarıyla sıraya girdiler. Direk almaya gelen çiftçilere sarık bere dağıtıldı. 

Çiftçilere Müjde (2)

Alaşehir Belediyesi 5 dönüm ve altında bağ sahibi olan çiftçilere 10'ar adet  beton bağ direği dağıttı. Eski Garaj'da yapılan dağıtımda belediye başkanı Ahmet Öküzcüoğlu çiftçilerle sohbet etti, çiftçiler başkana teşekkür ettiler. 

Çiftçilere Müjde (3)

'BETON DİREK DESTEĞİ VERİYORUZ'

Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu mazot ve beton direk dağıtımlarını yaptıktan sonra yaptığı konuşmada, "Alaşehir çiftçi memleketi, biz topraklara bir ekeriz, üç alırız. Bununla da çocuklarımızı evlendiririz, sünnet yaparız, geçimimizi sağlarız.

Bizim hedefimiz çiftçiyi yaşatmak, kırsaldan kalkınmayı gerçekleştirmek. Bunun için Çiftçi Kayıt Sistemi'nde (ÇKS) 5 dönümün altında olan çiftçimize bağlarda kullanılan beton direk desteği veriyoruz.

 Amacımız onlara bir nebze de olsa can suyu verebilmek. Çünkü gübre, zirai ilaç, kırsal sulamalardaki elektrik ve mazot fiyatları çiftçimizin belini büküyor.

Onları yaşatmak bizim için önemli, her daim destek verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Yeter ki çiftçilerimiz üretimden vazgeçmesinler , çünkü iklim değişikliğinden dolayı gelecekte tarım çok önemli olacak, diyerek,  Bu yıl çiftçilerimize yine beton direk desteği veriyoruz  ÇKS ‘i 5 dönümün  altında olan çiftçilerimize 10’ar  adet direk desteği veriyoruz.

Daha önce de mazot desteği ve  yine beton direk desteği vermiştik Her yıl 300 bin  adet yerel biber,  domates,  patlıcan fidanı desteği veriyoruz. Arıcılık kursu açıp arıcılarımıza kovan, arıcılık kıyafetleri , körük  el demirleri desteği verdik, vermeye de  devam ediyoruz.

Bu yılki beton direk desteğinden yaklaşık 250 çiftçimiz faydalanacak. Bir çok bölgede sondajlar açarak sulama sıkıntısı yaşayan bölgelerimizde sulanmayan arazi  bırakmadık.

En son Kavaklıdere‘de 3 bin 700 metre  boru döşeyerek,  Kavaklıdere‘den  Kuru dere Mahallesine  su akıttık ve Bin(1000) dönüm araziyi suladık. Çamlıbel Mahallesi’nde  sondaj çaktık,  dağın tepesine su bastık, dağın eteğinde 500 dönüm araziyi sulanır hale getirdik ve ekonomiye dahil ettik.

Hayvancılarımıza 9 bin  Balya yonca desteği verdik.Kırsal mahallelerimizdeki hayvancılarımızı destekledik. Biz her zaman bağda çalışanın,  ip kesmecilerin,  budakçıların,  bağ sahibi küçük çiftçilerimizin, hayvancılarımızın ve hayvancılıkla uğraşan kursiyerlerimizin yanında olduk,  olmaya da devam edeceğiz” dedi. 

Başkan Ahmet Öküzcüoğlu çiftçilere direk dağıtımına katıldı, onlarla sohbet etti. Çiftçiler Ahmet Öküzcüoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ederek, Allah başımızdan eksik etmesin, dediler.