Doblo devri kapandı! Karşınızda yeni Togg ucuz hafif ticari arabası fiyatı özellikleri enzili ne kadar sorularnın cevaplarını siz değerli okuyucularımız için derledik. İşte TOGG için merak edilen tüm detaylar...

Doblo devri kapandı! Karşınızda yeni Togg ucuz hafif ticari arabası

Doblo devri kapandı! Karşınızda yeni

Togg, Türkiye’nin kendi elektrikli otomobilini üreten bir şirkettir. 2018 yılında beş yerli şirketin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Şirketin ilk ürünü olan Togg T10X, 2022 yılında seri üretim için hazır olmuş ve 2023 yılında piyasaya çıkmıştır. Togg’un Bursa, Gemlik’te bulunan fabrikası, Türkiye’nin ilk akıllı ve yeşil fabrikasıdır. Togg, Türkiye’nin kendi fikri mülkiyetine sahip olduğu ilk otomobilini yapmanın yanı sıra, yeni bir dönüştürücü mobilite ekosistemi de oluşturmayı amaçlamaktadır.

Türkiye’nin elektrikli otomobil projesi TOGG, ilk modeli T10X’den sonra hafif ticari araç segmentine de girmeye hazırlanıyor. İşte bu konuda bilinenler. TOGG’un ilk elektrikli otomobili T10X, kısa bir süre önce piyasaya sürülmüş ve ilk alıcıları kura ile seçilmişti. TOGG’un gelecek planlarında ise hafif ticari bir modelin de bulunduğu anlaşıldı. Hatta bu modelin nasıl görüneceği, hangi fiyata satılacağı gibi detaylar da ortaya çıktı.

Hafif ticari TOGG, T10X’in tasarım özelliklerini taşıyan bir görünüme sahip olacak. Burada T10X’in hafif ticari bir kasa ile sunulmuş bir halini göreceğiz. Tabii ki TOGG’un hafif ticari versiyonu da elektrikli bir araç olacak. Elektrikli bir motordan güç alacak olan aracın, menzili de T10X ile benzer olacak. Bu verilere göre hafif ticari TOGG’un yaklaşık 350 km’lik bir menzil sağlayacağını belirtebiliriz. Bu menzilin şehir içi ticari kullanım için yeterli olduğu ifade edilebilir.

Hafif Ticari TOGG Fiyatı Ne Kadar Olacak?

TOGG’un hafif ticari modelinin fiyatının ne kadar olacağı merak ediliyor. Sosyal medyada dolaşan iddialara göre bu aracın fiyatı T10X modelinin yarısı kadar olacak. Yani bu aracı bugünkü koşullarda yaklaşık 500 bin TL’ye almak mümkün olacak. Bildiğiniz gibi hafif ticari araçlarda vergi avantajları da var. Bu yüzden TOGG’un hafif ticari modelinin bu kadar uygun fiyatlı olması da normal bir durum.