Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, Liselere Geçiş Sistemi’nde (LGS) 500 tam puan almayı başaran  öğrencilerle bir araya geldi. Türkiye birinciliği elde eden öğrencilerle bir araya gelen Başkan Zeyrek, Manisa'nun gururuları olduklarını ifade ederek," Manisa’nın sembolü oldunuz. Bundan sonraki yaşamınızda da Manisa’ya değerler katacağınıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye genelinde 1 milyondan fazla öğrencinin katılım gösterdiği, Liselere Geçiş Sistemi sınavında Manisa'da tam 8 öğrenci 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.

LGS sınavında üstün başarı gösteren Hilal Koyuncu, Eymen Sunmaz, M. Eymen Çağlayan, Ali Eren Dalgıç, Eren Naymanol ve Ferhat Ege Akarsu okul idarecileri ve aileleriyle birlikte,i Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek'e ziyarette bulundu.

Başkan Zeyrek, kendisini ziyaret eden öğrencileri, aileleri ve okul idarecilerine teşekkür etti. Sınavda göstermiş oldukları performastan dolayı,Manisa'nın gururu olduklarını belirten Başkan Zeyrek,"Manisa’nın sembolü oldunuz. Bundan sonraki yaşamınızda da Manisa’ya değerler katacağınıza inanıyorum. Sizi yetiştiren öğretmenlerinize, ailelerinize çok çok teşekkür ederim. Bu gururu hem bizlere hem ailelerinize yaşattınız, iyi ki yaşattınız. Çok güzel bir şey bu. Manisa’mdan 500 tam puan alarak birinci çıkmak. Nasıl bir duygu sizlerden dinlemek istiyorum. Çünkü bu başarıya şahsım adına ben ulaşamadım. Benim çocuklarım da ulaşamadı. Herkese nasip olmayan bir şey. Bu bir birlikteliğin, bir bütünlüğün, bir hedefin başarısı. O yüzden dolayı ben sizleri çok tebrik ediyorum. Umarım bundan sonraki yaşamınızda da aynı başarıları devam ettirirsiniz, hem Manisa’ya hem ülkeye çok faydalı birer birey olursunuz. Bu benim en büyük isteğim bu olur. Emeklerinden dolayı ailelerinize de teşekkür ediyorum. Çok gurur verici bir şey olsa gerek. Bu gururu sizlere çocuklarınız yaşattı. Umarım bundan sonraki üniversite olacak hayatınızda, ondan sonra iş hayatınız olacak, aynı başarılarınız devam eder" dedi.


“Her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz”

Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak  öğrencilerin her zaman yanlarında olacaklarının altını çizen  Başkan Ferdi Zeyrek,"Sizler Manisa’nın gururusunuz. Hem eğitim hayatınızda hem sosyal hayatınızda ne gibi istekleriniz olursa lütfen çekinmeden iletin. Biz sizlerin her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz" dedi

Başkan Zeyrek,  daha sonrasında Türkiye birincisi öğrenciler ve aileleriyle sohbet etti. Sınavdaki başarılarını öğrencilerden dinleyen Başkan Zeyrek, öğrencilerin  tercih süreçleri ve yerleşmek istedikleri liseleri dinledi. Sınavda tam puan almanın çok güzel bir duygu olduğunu ifade eden öğrenciler mutlu olduklarını söyledi.

Başkan Zeyrek, gerçekleşen ziyaretin sonunda öğrencilere hediyeler verdi.

Otomobil takla attı: Sürücü hayatını kaybetti Otomobil takla attı: Sürücü hayatını kaybetti

Ferdi Zeyrek Lgs Birincileri Ağırladı! (1)

Ferdi Zeyrek Lgs Birincileri Ağırladı! (1)-1Ferdi Zeyrek Lgs Birincileri Ağırladı! (2)

Ferdi Zeyrek Lgs Birincileri Ağırladı! (3)

Ferdi Zeyrek Lgs Birincileri Ağırladı! (4)

Ferdi Zeyrek Lgs Birincileri Ağırladı! (4)

Kaynak: Haber Merkezi