"Kadınsın, Yapamazsın" diyenlere inat kendi atölyesini kurdu "Kadınsın, Yapamazsın" diyenlere inat kendi atölyesini kurdu

Geçmiş yıllarda "4 kere hacca gittim geldim aha dayıya sor" sözleriyle tanınan isimlerden biri olan Adanalı fenomen Hüseyin Taşkıran (27), hapiste olduğu esnada başka birinin kendisi yerine geçerek para kazandığını öğrendi.

A W240495 01

Sosyal medya platformlarında çok fazla izlenen 'Yaso' lakaplı Yahya Karataş'ın kendisinin yerine geçerek para kazandığını söyledi. Şahıstan maddi, manevi tazminat davası açacağını belirten Taşkıran 2015 yılından beri hapiste olduğunu, sosyal medya platformlarında Yahya Karataş isimli kişinin, çektiği hac ziyareti videolarında kendisinin yerine geçerek ünlü olduğunu söyledi. Taşkıran "Gerçek Gaspçı Hüseyin benim aha dayıya sorun" dedi.

A W240495 03

"Benim üzerimden para kazanıyor"

Cezaevindeyken kendisinin yerine geçen kişinin para kazandığını söyleyen Taşkıran "Ünlü olmak güzel bir şey. Buradan hayranlarıma sesleniyorum. Bir tane çocuk çıkmış. İsmi Yahya Karataş. Benim üzerimden prim kasıyor. Hacca gitmiş, benim fotoğraflarım ile kendi fotoğraflarını birleştirerek 'hac hayalimi gerçekleştirdim' dediği videolar paylaşıyor. Yalan-yanlış şekilde para kazanıyor, o bir dolandırıcı. Benim üzerimden para kazanıyor. Ben cezaevinde olduğumdan dolayı benim yerime geçmiş. Milleti dolandırıyor. Ben buradan hayranlarıma sesleniyorum, bu dolandırıcıya inanmamaları lazım. Kendini 'Yaso' olarak tanıtan şahsa da sesleniyorum. Maddi ve manevi tazminat davası açacağım" şeklinde konuştu.

A W240495 05

11 günlüğüne izne çıktım

Niğde'de ceza infaz kurumunda cezasının bitmesini bekleyen Hüseyin Taşkıran, "11 günlüğüne izne çıktım. Cezam tamamen bitip de çıktığımda yeni skeçler yapacağım. Buradan hayranlarıma sesleniyorum, beni takip etmelerini diliyorum. Allah nasip eder de çıkarsam da, gerçekten hac hayalimi gerçekleştireceğim" diye konuştu.

Kaynak: İHA