Son dönemlerde Güldür Güldür Show’dan ayrılığı ve kendi yarattığı karakter olan Prens ile bir dizi projesi yaratması ile tanınan Giray Altınok kimdir sorusuna cevap verdik! 

Sosyal medyada viral olan sahneleri ile de gündeme oturan Prens dizisinin yazarı Giray Altınok ve hakkında merak edilenleri paylaştık…

Giral Altinok Kimdir 4

Giray Altınok Kimdir?

Giray Altınok 11 Aralık 1983 tarihinde doğmuştur. Türk oyuncu, senarist ve de yönetmen olan Altınok aslen İzmir Karşıyakalıdır. Boğa burcu ve 174 cm boyundadır. 

Yüksek öğrenimini Pamukkale Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamlayan ünlü oyuncu üniversite eğitiminin ardından Akademi 35 Buçuk’ta oyunculuk eğitimi almıştır. 

Bu eğitimin ardından karşımıza ilk defa 2011 yılında beyazperdede yerini alan Kaybeden Kulübü adlı filmde küçük bir rol ile çıkmıştır. Bu proje sonrasında arka arkaya filmlerde ve komedi programlarında yer almaya devam etmiştir. 

İsmini duyurduğu en ünlü işlerden birisi ise Show TV’de yayınlanan Güldür Güldür Show’dur. 2020-2023 arasında yayınlanan sezonlarda oyuncu kadrosunda yer alan Altınok, burada Feridun karakterine hayat vermiştir.

Karakterini kendi yarattığı bir dizi projesi için Güldür Güldür’den ayrılmış ve ‘’Prens’’ dizisini yayınlamıştır. Güncelde farklı senaryo çalışmaları yapmakta ve aynı zamanda Prens dizisinin 2.sezonunu çekmektedir. 

Giral Altinok Kimdir

Giray Altınok Rol Aldığı Filmler ve TV Dizileri

Farklı tarzlarda da rol üstlense de Giray Altınok denilince akıllara hiç şüphesiz komedi türü geliyor! Giray Altınok’un filmografisine daha yakından bakalım…

Giray Altınok’un rol aldığı dizi, film televizyon şovları aşağıdaki gibidir:

 • Ölümlü Dünya 2: Leyla ve Mecnun’dan sonra Ali Atay’ın en çok ses getiren yapımlarından olan Ölümlü Dünya’nın devam filminde rol almaktadır.
 • Prens: BluTV'de yayınlanmaktadır. Giray Altınok dizinin hem senaristi hem de baş rol oyuncusudur. Bongomia’nın prensi (Giray Altınok), tahtın varisi olmak istemeyen, hayatını eğlenceye adayan bir gençtir. Ancak babası kralın (Hüseyin Avni Danyal) suikaste uğramasıyla her şey değişir. 
 • Var Bunlar: 2021 yılında beIN CONNECT’te yayınlanan TOD Orijinal yapımı bir komedi dizisidir. Giray Altınok, dizinin senaristleri ve başrol oyuncularından biridir. 
 • Kurşun: 2019 yılında FOX TV’de yayınlanan bir aksiyon dizisidir. Giray Altınok, dizide Bedel adlı bir karakteri oynamıştır.
 • Güldür Güldür Show: 2013 yılından beri Show TV’de yayınlanan bir skeç komedi programıdır. Giray Altınok, programda Feridun karakterine hayat vermiştir.
 • Aykut Enişte: 2019 yılında vizyona giren bir komedi filmidir. Giray Altınok, filmde Cem Gelinoğlu, Ege Kökenli, Melis Babadağ, Ali Erkazan, Ferdi Sancar ile birlikte rol almıştır.
 • Hababam Sınıfı Yeniden ve Hababam Sınıfı Yaz Oyunları: 2019 ve 2020 yıllarında vizyona giren iki komedi filmidir. Giray Altınok, filmlerde Racon Faruk adlı bir karakteri oynamıştır.
 • Düğün Dernek 2: Sünnet: 2015 yılında vizyona giren bir komedi filmidir. Giray Altınok, filmde Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut ile birlikte rol almıştır.
 • Tut Sözünü: 2014 yılında vizyona giren bir komedi filmidir. Giray Altınok, filmin senaristliğini yapmış ve Yalçın adlı bir karakteri oynamıştır.
 • Kaybedenler Kulübü: 2011 yılında vizyona giren bir dram-komedi filmidir. Giray Altınok, filmde Ressam Hakan adlı küçük bir rolü oynamıştır.

Giray Altınok’un Eşi Kimdir?

Giral Altinok Kimdir 3

Cansu Diktaş, 15 Aralık 1988 tarihinde Tekirdağ’da doğmuştur. Eşi gibi sahne oyuncusu olan Diktaş, İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme-Ekonomi bölümü mezunudur. 

Oyunculuk tutkusu ile Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio’da profesyonel oyunculuk eğitimi almıştır. Ayrıca Akademi 35 Buçuk’ta da Ayla Algan’dan dersler aldığı bilinmektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlayan Diktaş, profesyonel olarak daha çok tiyatro ile ilgilenmektedir. 

Kariyerinde önemli bir adım olan ŞAFT Tiyatro’nun kurucularından biridir. Eşi hakkında bilgi almak için [buraya] tıklayabilirsiniz.

Reynmen'in sevgilisi Emire Cansu Kurtaran kimdir kaç yaşında aslen nereli? Reynmen'in sevgilisi Emire Cansu Kurtaran kimdir kaç yaşında aslen nereli?

Giray Altınok Instagram

Giray Altınok, bir sosyal medya platformu olan Instagram’ı da oldukça aktif kullanmaktadır. Hatta son dizi projesi olan Prens dizisindeki karakteri de Instagram üzerinden paylaştığı videolarla tanıtmış ve bir diziye dönüştürmüştür.

Giray Altınok’un Instagram hesabı aşağıdaki gibidir:

 • Kullanıcı adı olarak mahlas kullanan Giray Altınok’un Instagram adı: @bongomy

Giray Altınok Prens Dizisi

Giral Altinok Kimdir 2-1

Instagram hesabında yarattığı ‘’Prens’’ karakteri, takipçileri tarafından oldukça beğenilmiştir. Bunun ardından Giray Altınok ‘’Prens’’ karakterinin başrolünde olduğu bir dizi senaryosu ile izleyicilerin karşısına kendi hikayesi ile çıkmıştır.

Hiç bilinmeyen bir tarihte ve hiç bilinmeyen bir yerde geçen Prens dizisindeki krallığın adı da ‘’Bongomya’’dır. Instagram kullanıcı adından gelen bu krallık ismi, dizinin Giray Altınok’a dair ve ne kadar özgün olduğunu da kanıtlar niteliktedir. 

Dizi hakkında detaylı bilgi için: Prens dizisi 2. sezon ne zaman? Prens dizisi 2 sezon oyuncuları kimler?

Kaynak: Mehmet Pamuk