Manisalı Filiz Atak, nefes darlığı şikayetiyle Manisa Şehir Hastanesi'ne başvurdu. Yapılan tahlillerde bebeklikten kalma aort ile akciğere giden damar arasındaki kapanması beklenen deliğin hala açık olduğu tespit edildi. Bu nadir görülen vakada Doç. Dr. Habib Yücel. Uzm. Dr. Fatih Aytemiz ve Uzm. Rahman Bilal Gediz'den oluşan ekip tarafından hastayı uyutmadan başarılı bir ameliyat gerçekleştirildi.

Manisalı Orman İşletme Müdürü son yolculuğuna uğurlandı Manisalı Orman İşletme Müdürü son yolculuğuna uğurlandı

A W243887 04

Ameliyattan önce nefes darlığı, halsizlik ve çarpıntı gibi şikayetleri olan Filiz Atak, ameliyat sonrası şikayetlerinin gerilemeye başladığını ve kendini çok daha iyi hissettiğini dile getirdi. Manisa Şehir Hastanesi Kardiyoloji Hekimi Doç. Dr. Habil Yücel, bu tür vakaların erişkinlerde nadir görüldüğünü ve Manisa'da ilk kez bu şekilde bir ameliyatın yapıldığını belirtti.

A W243887 03

Filiz Atak, Manisa Şehir Hastanesi'ne ve ekibine teşekkür ederek “Kaç senedir olan bir rahatsızlık ama son zaman iyice arttı. Mesela yemek yerken lokmalarımı yutamıyorum, nefes alamıyorum, yürürken, merdivenden inerken, düz yolda yürürken dahi çok yoruluyordum. Özellikle ev işi yaparken falan dinlenerek yapıyordum yani. Artık iyice rahatsızlanmıştım yani sabrım kalmamıştı. Bir tavsiye üzerine geldim. Bir yakınım buraya gelmiş çok memnun kalmış çok ilgi alakalı herkes, doktorları çok iyi dedi tedavisinden de memnun kaldım dediler. Bende buraya, Habil Bey’e geldim, hemen operasyona alacağız seni dedi ve ben çocuklar gibi sevindim tabi, hemen alacak diye. Operasyon oldu, iyi geçti şu an çok iyiyim iyi ki de doktorum o oldu. Tavsiye üzerine geldim iyi ki buraya geldim çok iyi bir hastane, doktorları, hemşireleri, hizmetlileri hepsi çok iyi. Çok ilgi alaka çok fazla. Herkesin buraya gelmesini tavsiye edebilirim”  şeklinde konuştu.

A W243887 01

Kaynak: İHA