Kürt Ahmet olarak bilinen Ahmet Turgut, Haymanalı Turgut ailesinin lideridir. Bir çok kez polis operasyonuna maruz kalmıştır. Yasadışı işlerle uğraştığı iddiası ile pek çok kez hakkında şikayetçi olunan ve polis tarafından göz altına alınan Kürt Ahmet hakkında 2004 yılında Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gasp, tehdit, adam yaralama vb. suçlardan 50 adamı ile birlikte dava açılmıştır. Peki Haymanalı Turgut ailesinin Ayhan Bora Kaplan ile ilişkileri var mı? Gelin inceleyelim...

Haymanalı Turgut ailesi kimdir? 

 Ankara’nın Haymana ilçesinden gelen ve Kürt Ahmet lakaplı Ahmet Turgut’un liderliğini yaptığı bir ailedir. Geçtiğimiz aylarda  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2021 yılında kamuoyunda ‘Turgutlar’ olarak bilenen suç örgütüne yönelik soruşturmayı tamamlayarak, 36 şüpheli hakkında “Yağma, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tasarlayarak öldürmeye teşebbüs, dolandırıcılık” gibi suçlardan Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açtı. Şüpheliler arasında çete lideri İdris Melih Turgut ve kendisini olmayan Ayasofya Vakfı Genel Başkanı olarak tanıtan İbrahim Savcı da yer almıştır.

Haymanalı Turgut ailesi kimdir Ayhan Bora Kaplan ile ilişkileri var mı (3)

İddianamede, “Kürt Ahmet” lakaplı Ahmet Turgut’un yaşının ilerlemesi, varisi olarak görülen Kadir Turgut’un cinayet suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmasının ardından Turgutlar suç örgütünün devamını sağlamak amacıyla İdris Melih Turgut’un çetenin başına geçtiği anlatıldı.

Ayhan Bora Kaplan Kimdir Kaç yaşında? Süleyman Soylu ile ilişkisi var mı? Mekanları? Ne iş yapıyor?

Haymanalı Turgut ailesinin Ayhan Bora Kaplan'la ilişkisi var mı?

Haymanalı Turgut ailesinin Ayhan Bora Kaplan’la ilişkisi hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak, bazı iddialara göre, Ayhan Bora Kaplan, Ankara’nın uyuşturucuyla meşhur Çinçin mahallesinde torbacılık yaparken, haymanalı Ahmet Turgut’un (Kürt Ahmet) himayesinde olduğu söylenmektedir. Ahmet Turgut, Ankara’nın en güçlü mafya ailelerinden birinin lideri olup, oğlu Melih Turgut da Dedeman’ların varisi Umut Dedeman’ı vurup öldürmüştür.

Haymanalı Turgut ailesi kimdir Ayhan Bora Kaplan ile ilişkileri var mı (1)

Ayhan Bora Kaplan, daha sonra Süleyman Soylu’nun kuzeni Sadık Soylu ile yakınlaşmış ve Ankara’nın gece hayatına hâkim olmuştur. Bu süreçte, Ayhan Bora Kaplan’ın, Ankara’nın eski uyuşturucu baronu Bülent Aramaz’ın (Öksüz Ahmet’in yeğeni) yerini polise ihbar edip öldürülmesi sağladığı iddia edilmiştir. Bu iddiaların doğruluğu ise henüz kanıtlanmamıştır.

Barış Kurt kimdir? Barış Kurt ve Ayhan Bora Kaplan ilişkisi nedir? Barış Kurt yakalandı mı?

Haymanalı Kürt Ahmet kimdir?

Ankara Devrim İlkokulu’nda okul hayatına başlayan Kürt Ahmet, ilkokulu tamamlamasının akabinde Gülveren Ortaokuluna devam etmiş ve mezun olmuştur. Liseyi Aydınlıkevler Ticaret Lisesi’nde tamamlayan Ahmet Turgut, Haymana’da yerleşik durumda bulunan Kürt aşiretlerinden olduğu için lakabı Kürt Ahmet’dir. Net olarak ne işle iştigal ettiği bilinmese de kamuoyunca iş adamı olarak tanınmaktadır.

Kürt Ahmet lakaplı Ahmet Turgut aslen nereli?

Çanakkale'nin Yenice, Sındıran köyünde doğmuştur.

Haymanalı Turgut kaç yaşında?

1935 yılında doğan Haymanalı 88 yaşındadır.

Haymanalı Ahmet Turgut evli mi?

Ahmet Turgut, Erzurumlu bir ailenin kızı olan Melahat Koç Hanım’la hayatını birleştirmiştir. Ahmet Turgut ile Melahat Hanım’ın 4 çocukları dünyaya gelmiştir. Kürt Ahmetin Kaç Çocuğu Var diye soranlar için Kürt Ahmet 2 Evlilik yaptığını belirtebiliriz. Kürt Ahmetin ilk eşinden 4 çocuk ve ikinci eşinden ise 1 çocuğu olmak üzere Kürt Ahmetin Toplam 5 çocuğu vardır. Kendisi her ne kadar medyada sıklıkça tanınan bir isim olsa da çocukları hakkında detaylı bilgiler bilinmemektedir.

Haymanalı Turgut ailesi kimdir Ayhan Bora Kaplan ile ilişkileri var mı (4)

Kürt Ahmet'in ünlü ve siyasetçi çevresi

Kürt Ahmet bir çok ünlü ve siyasetçi ile tanışmaktaydı. Ve bu tanışıklık zaman zaman medyaya çeşitli fotoğraflarla da düşüyordu. Kürt Ahmetin beraber fotoğraf çektiği ünlü ve siyasetçilerden bazıları şunlardır :

Başpehlivan Hüseyin Gümüşalan kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli? Başpehlivan Hüseyin Gümüşalan kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli?
  • İbrahim Tatlıses
  • Alişan
  • Alaattin Çakıcı
  • Turgut Özal
  • Yılmaz Güney

Kürt Ahmet'e düzenlenen operasyonlar

Ahmet Turgut isimli Haymanalı Kürt Ahmet’e düzenlenen operasyonlar medya sektöründe tanınmasını sağlamıştır. Yaptığı işlerle adından söz ettiren isme yönelik pek çok kez şikâyet durumları olmuştur.

İlaveten 2004 yılında Ankara 11.ci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 50 adamına yönelik dava açıldığı bilinmektedir. İşlediği suçlar ise tehdit, gasp, adam yaralama gibi suçlardır. Fakat bu suçlar beraberinde kesin deliller bulunmadığı için Ahmet Turgut’un beraat ettiği bilinmektedir. Başka bir şikâyet sonrasında ise yine 2008 yılında Kene 06 operasyonu düzenlenerek gözaltına alındığı bilinmektedir.

Kaynak: Haber- Hatice Zeybek