KADEM Genel Merkezi,  Gazze'ye Kardeş Payı Seferberliği çerçevesinde KADEM Manisa Temsicliği tarafından Filistin'e destek olmak amacıyla Hayır Çarşısı açıldı.

Filistin'e destek olabilmek adında Polisevi'nde yapılan hayır çarşısı etkinliğine Manisa Valisi Enver Ünlü başta olmak üzere, eşi Sema ünlü,Manisa Emniyet Müdürü Fahri Aktaş’ın eşi Nuray Aktaş, Manisa İl Sağlık Müdürü Erol Karaca, Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Kılıç ve birçok sayıda misafir katılım sağladı.

DESTEK OLAN HERKESE GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR KADEM 


Manisa Temsilcisi Özlem Akar İşyapan, “7 Ekim’den bu yana süren İsrail’in saldırıları sonucunda, Gazze’de 36 binden fazla insan hayatını kaybetti. 80 binin üstünde tedavisi yapılamayan yaralı var. Evler, okullar, hastaneler ve ibadethanelerin yerle bir edildiği bölgede 26 Mayıs’ta İsrail, ‘güvenli bölge’ diyerek 1,5 milyon Gazzeliyi göçe zorladığı Refah’taki çadır kampını bombaladı. Gazze’deki zulme sessiz kalmamak, tepki göstermek, Gazze halkına maddi manevi destek olmak tüm dünyanın insanlık vazifesi. Bizler de bir sivil toplum kuruluşu olarak, kardeşlik ve yardımlaşma bilinciyle ‘Gazze’ye Kardeş Payı’ yardım seferberliğini tüm Türkiye’de başlatıyoruz.

İstanbul’da ve KADEM temsilciliğinin bulunduğu 55 şehirde ‘Hayır Çarşıları’ açıyoruz. Yine kampanya kapsamında ‘Gazze’ye Kardeş Payı’ hesabı üzerinden bağışlar toplayacağız. ‘Hayır Çarşıları’mızdan ve bağışlardan elde edilecek gelir, gıda ve hijyen malzemesi olarak Kızılay’ın yardım gemisiyle Mersin’den Ariş Limanı’na, oradan kara yoluyla Gazze’ye ulaştırılacak. ‘Gazze’ye Kardeş Payı’ yardım kampanyasıyla Gazze halkına bir nebze olsun destek olabilmeyi amaçlıyoruz. Bölgeye gıda, temiz su ve hijyen malzemeleri gibi en temel insani ihtiyaçların ulaştırılması gerekiyor. Gazze’deki insanlık dramına karşı duyarsız kalmayan, yardım elini uzatmak için çaba sarf eden herkese şükranlarımı sunuyor, ‘Gazze’ye Kardeş Payı’ kampanyamıza ve ‘Hayır Çarşısı’ etkinliğimize destek veren gönüllülerimize, destekçilerimize ve katılımcılarımıza teşekkür ediyorum”  ifadelerini kullandı.

Kadem Mani̇sa’dan Fi̇li̇sti̇ne Destek! (1)

Manisa'da 1 Milyon TL'lik dolandırıcılık şebekesine operasyon! 7 Kişi gözaltına alındı Manisa'da 1 Milyon TL'lik dolandırıcılık şebekesine operasyon! 7 Kişi gözaltına alındı

Kadem Mani̇sa’dan Fi̇li̇sti̇ne Destek! (2)

Kadem Mani̇sa’dan Fi̇li̇sti̇ne Destek! (3)

Kadem Mani̇sa’dan Fi̇li̇sti̇ne Destek! (4)

Kaynak: Haber Merkezi