Karısını katledip cesedini bahçeye attı Karısını katledip cesedini bahçeye attı

Muş'un Soğucak köyünde, 10 yaşındaki Umut Üveys ve 6 yaşındaki Mehmet Salih Söylemez isimli iki kardeş, evlerinin yakınlarında sahipsiz köpeklerin saldırısına uğradı. Saldırıda yüzünden, kolundan ve bacağından yaralanan kardeşler, çevredekilerin müdahalesiyle kurtarılarak ambulansla Muş Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavilerinin ardından taburcu edilen çocuklar, yaşadıkları korkunç anı hala atlatabilmiş değiller.

A W236965 06

Baba İsmail Söylemez, köpeklerin saldırısını ve çocuklarını hastaneye yetiştirme sürecini anlattı. Başıboş köpeklerin bölgede yaygın bir sorun olduğunu ve önlem alınması gerektiğini vurgulayan baba, "İki tane çocuğuma kapımın önünde köpekler saldırdı. Başıboş köpeklerin belki mahalle olarak, köy olarak, merkez olarak çok çok sayıda olduğunu biliyoruz, görüyoruz. Yani buna bir önlem alınmasını istiyoruz. Bugün benim çocuklarıma saldırmış, görüyorsunuz halleri de ortadadır. Bugün benim çocuklarıma saldırmış, yarın belki başkasına veya bir dostumun, bir arkadaşımın, bir komşumun çocuğuna saldırmasını istemiyoruz. Bunların önleminin alınmasını istiyoruz. Bunların toplanmasını, başıboş olan köpeklerin hepsinin belediyenin barınaklarına götürülmesini istiyoruz" diye konuştu.

A W236965 05

Anne Ayşe Gül Söylemez ise saldırı sonrası yaşadığı dehşeti ve endişeyi dile getirdi. Kış aylarında çocuklarını okula gönderemediğini ve kendisinin de köpeklerden korktuğunu belirten anne, "Sabah saat 8'de çocuklarıma köpekler saldırdı. Biz orada olmasaydık Allah bilir çocuklarım şu an ne durumda olurdu bilemezdim. Ondan dolayı bu başıboş köpeklere bir an önce önlemi alınması lazım. Kendi adıma konuşuyorum, o köpeklerin hepsinin toplanmasını istiyorum. Çocuklarımı kış vakti okula falan gönderemiyorum, kendim de korkuyorum gitmeye. 10-15 köpek sürü halinde dolaşıyorlar. Ondan dolayı bir an önce bunun önüne geçilmesini istiyorum. Bugün benim başıma gelen başkasının başına da gelebilir. Belki biz ufak tefek atlatmış olabiliriz ama başkasının çocuğunu sokakta orada burada yakalarsa paramparça edebileceğini biliyoruz. Başıboş hayvanların toplanmasını gerçekten canlı gönülden istiyorum. Benim başıma gelen başka bir anne babanın başına gelmesin" dedi.

A W236965 02

Saldırıda yaralanan Umut Üveys Söylemez ise olayın nasıl gerçekleştiğini anlattı. Kardeşini korumak için köpeklere karşı koyduğunu ve bu sırada kendisinin de yaralandığını belirten Umut,"Kardeşimle bahçede oyun oynarken, köpek aniden geldi ve kardeşime saldırdı. Ben de onu korumak için gittim, bu kez bana da saldırdılar. Burnumu, kolumu ve bacaklarımı ısırdılar. Çok korktum, bu nedenle köpeklerin toplanmasını istiyoruz. O anda müdahale etmeseydim kardeşime daha çok zarar vereceklerdi. Allah bizi korudu" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA