Kula’nın düşman işgalinden gururla kurtuluşunun 101. yılı dolayısıyla kutlama programı düzenlendi. Atatürk Heykeline çelenk sunulmasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Çelenk sunma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, ilçe şehitliğinde Kur’an-ı Kerim okunması ve dua edilmesiyle devam etti. Program, Hisarkapı-Kent Meydanı arasında kurtuluş korteji ve şehitleri anma yürüyüşü ile son buldu.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Yunus Emre ve Şehit Ömer Halisdemir Kent Meydanı’nda yapılan kutlama programında bir konuşma yaptı. Tosun, kurtuluş savaşında can veren kahramanlara saygıyla andı. Konuşmanın ardından kutlama mesajları okundu. Program, öğrencilerin şiirleri, halk oyunları, yaren ekibi ve mehteran gösterisi ile devam etti ve son buldu.

Kula’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılına özel düzenlenen kutlama programına; Selendi Kaymakamı Kula Kaymakam Vekili Halil İbrahim Okumuş, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bayram Yüksel, kamu kurum ve kuruluş başkanları, daire amirleri, kolluk kuvvetleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş başkanları, gaziler, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kurtuluş programları kapsamında düzenlenen etkinlikler , Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Kutsi konseri ile devam edecek.