31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimlerde CHP'nin İzmir ilçe belediye başkan adayları belli oldu. CHP, İzmir'in Çeşme ilçesinde Lal Denizli'yi aday gösterdi.

Adaylık gösterdikten sonra ise Lal Denizli hakkında merak edilen araştırmalar hız kazandı. Peki, Lal Denizli kimdir? Lal Denizli'nin babası ne iş yapar?Lal Denizli Kürt mü? İşte bu ve buna benzer pek çok soruları sizler için araştırdık, derledik. Haberimizin içeriğindedir. 

Lal Denizli evli mi? Lal Denizli kimdir? Lal Denizli Kürt mü Alevi mi?

Lâl Denizli, CHP'den İzmir'in Çeşme ilçesinin belediye başkanlığına aday gösterildi. Daha önce Urla için adaylık başvurusu yapan Lal Denizli’nin Çeşme’den aday gösterilmesi biraz da şaşırtıcı oldu. CHP Gençlik kollarında aktif olarak faliyet gösteren Denizli'nin hayatıda merak konusu oldu.

Lal Denizli, 20 Kasım 1991'de dünyaya geldi. Babası, teknik direktör olan Mustafa Denizli annesi ise Çiğdem Kayalı.

Babası Mustafa Denizlili aslen İzmir/Çeşme'li olup kızı Lal Denizli'de Çeşme Alaçatı doğumludur. Mustafa Denizli,Türk teknik direktör ve eski millî futbolcu...1987 yılından itibaren teknik direktör olarak görev yapmakta olan Denizli, Süper Lig'de Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile şampiyonluk yaşayan tek teknik direktördür.

Lal Denizli

Çeşme için genç ve kadın bir aday olarak karşımıza çıkan Lal Denizli 32 yaşındadır. Lal Denizli, başarılı akademik kariyerine Fransız Lisesi Pierre Loti'den mezun olarak başladı.

Daha soonra ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü'nden mezun oldu. Kararlılıkla eğitimine devam eden Denizli, Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans derecesini tamamladı. Lal Denizli, 2017 yılında yakın arkadaşı Deniz Köletavitoğlu Ügümü ile birlikte Dela Event adında bir organizasyon şirketi kurarak iş hayatına adım attı.

Şirkette, etkinlik ve organizasyonların planlanması ve yönetimi konusunda hizmet verilmektedir.

Lal Denizli ünlü oyuncular Rıza Kocaoğlu ve Engin Öztürk ile yaşadığı aşklarla da gündeme gelmişti.

Lal Denizli'nin babası Mustafa Denizli'li ilk evliliğini 1970 yılında Juliette Aruh ile yapmış olup 19 senen sonra boşanmıştır. Evliliğinden Selin Denizli adında kızı olmuştur.

İkinci evliliğini 1991 yılında Çiğdem Kayalı ile yapmıştır. Musafa Denizli'den Lal adında bir kızı olan Çiğdem Kayalı ise Uğurcan Kaya ile beraberlik yaşamaktadır.

Kayalı ve Kaya'nın birlikteliklerini nikâh masasına taşıması cemiyet hayatında neredeyse bomba etkisi yarattı.

Lal Denizli ise 4 yıl önce, Dilek Holding Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Dilek ile evlilik yolunda giden bir ilişki yaşamaktaydı. 

Gezmeyi ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi çok seven Denizli'nin tüm arkadaş, dost çevresi sanatçı ve oyuncudan oluşmaktadır. Aras Bulut İynemli ile ise yıllardır süren bir dostluğu vardır.

Lal Denizli (2)

Aile konusunda çok hassas ve aile konusunu açıklarken hep zorlandığını dile getiren Denizli ailesini şöyle anlatmaktadır; "Ailemi açıklamak durumunda kaldığım zamanlarda hep zorlanırım. Biz büyük bir aileyiz çünkü. Hayatın bir araya getirdiği bir sürü kalbin yanyana gelmesinin büyük ailesiyiz.
Annem ve Teyzem babalarını 19 ve 20 yaşlarında kaybetmişler. O yüzden biz torunlar olarak dedemizi hiç tanımadık.

Sinan Ateş'in yanında kim vardı? Selman Bozkurt kimdir nerelidir? Sinan Ateş'in yanında kim vardı? Selman Bozkurt kimdir nerelidir?

Ama buna rağmen şanslıydık. Çünkü Anneannemin abisi dedemiz oldu. Çocukluğumda her anneannem ve dedeme gittiğimde ahşap dolabının ardında beni bekleyen tofitalar ve çikolatalar olurdu."

Lal Denizli'nin Deniz Gezmiş hayranlığı ise yaklaşık 14 yıl önceden ergenlik zamanından gelmektedir. Hayranlığını ve tanışmasını ise şu şekilde aktarmaktadır; “İstanbul Üniversitesinin bugün hala varolan camlı binasının müteahhitliğini yaparken bir gün şantiyeye gittiğimde bütün malzemelerim alt üst olmuştu.

Sağcı-solcu gençlerin arasında kavgalarının en hareretli olduğu yıllar. Meğersem bir gece önce yine birbirlerine girmişler cephane olarakta bizim inşaat malzemelerini kullanmışlar.

Deniz yanıma geldi, kendini tanıttı, özür diledi ve o günden sonra inşaat bitene kadar tüm öğrencilerle nöbetleşe benim malzemelerimi korudular. Çok merhametli, yiğit bir delikanlıydı.” demişti.

Denizli, her sene sosyal medya üzerinden "Berkin Elvan" ile paylaşımları ise dikkat çekiyordu.

Denizli, 3 ağustos 2023 yılında ise aile olarak en büyüklerini kaybetti. " Bense çocukluğumun kaptanını, tanıma şansım olan ve bundan hayatımın her anında büyük bir onur duyduğum tek dedemi kaybettim." dedi

LAL DENİZLİ'NİN ÇEŞŞME KAVUNUM DİYE HİTAAP ETTİĞİ KİŞİ KİM?

"İlk göz ağrım, hayatımı tümden değiştiren canım adam, Benim biricik Çeşme Kavunum..." Diye hitap ettiğ kişi ablasının çocuğudur.

20 nisan 2012'de 21 yaşında teyze olan Denizlili, o anlaı şöyle anlattı; "3 kilo 100 gramlık seni kucağıma verdikleri anda bana tüm ezberlerimi unutturansın. Binlerce sayfa yazabilirim sana dair belki ama hiç biri gerçek anlamda sana karşı hissettiklerime ses olamaz.
Seni çok seviyorum gururum" dedi.

Mustafa cem isimli yeğenini ayrıca şöylede anlattı; Yazarken de, söylerken de inanamıyorum bu sayıya. Bundan tam 10 sene önce hayatıma bodoslama bir giriş yapmışsın oğlum. Bugünden bakınca benim bile henüz çocukluktan gençliğe geçişte olduğum yaşlarda beni anne yarısı, teyzen yapmışsın.

Sen benim gecelerce nefesini dinlediğim, hayat sıralamamı baştan sona değiştirenim oldun. Senin büyümeni izlerken aslında en çok ben büyüdüm seninle. Zekasıyla beni büyüleyen, merhameti ile her daim gözlerimi dolduran, 6 yaşında tanıştığın abiliği misliyle yapan, her zaman başkalarından övgüyle dinlediğim gururum…

Teyzen senin iyi-kötü, mutlu-mutsuz, doğru-yanlış ihtiyacın olan her anında yanında olacak. Ve ne olursa olsun yaramazlıklarının ortağıyken bile senden daha fazlasını ben yapmaya devam edeceğim…
Sen benim oğlum, ben senin ömürlük en yakın arkadaşın olmaya devam edeceğim. Seni çok seviyorum ilk göz ağrım. Daha nice on senelerimiz olsun birlikte, tüm ailemizle… İyi ki geldin bize, iyi ki varsın…

instagram; denizlilal

Kaynak: Hatice Zeybek