Mahsun Karaca, "Röportaj Adam" lakabıyla da bilinen, Türk YouTube camiasının en sevilen ve tanınan isimlerinden biridir. Sokak röportajları, skeçler ve sosyal deneyler gibi özgün içerikleri ile milyonlarca takipçinin gönlünü kazanmıştır. Peki, Mahsun Karaca kimdir? Nereli ve kaç yaşında? İşte sizin için araştırdıklarımız…

Mahsun Karaca Kimdir 4

Mahsun Karaca Kimdir?

Eğer Röportaj Adam kimdir diye merak ediyorsanız, asıl adıyla Mahsun Karaca 25 Haziran 1992 tarihinde Adana'da doğan Türk bir YouTuber ve oyuncudur. Röportaj Adam kanalının sahibidir. Karaca, Çukurova Üniversitesi'nde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2017 yılında ‘Röportaj Adam’ ismiyle YouTube kanalını açarak videolar paylaşmaya başlamıştır. İlk videolarında bazı haber kanallarından aldığı haberlerin parodisini yaparak tanınırlık kazanmıştır. Zamanla farklı içerikler de üretmeye başlamıştır.

MS hastası Tektaş ekmek teknesi için yardım bekliyor MS hastası Tektaş ekmek teknesi için yardım bekliyor

Samimi ve eğlenceli sunum tarzı ile izleyicilerden büyük ilgi gören Röportaj Adam şu anda 2,37 milyondan fazla aboneye sahiptir. Röportaj Adam kanalının en popüler videoları arasında "Sokak Röportajları", "Sosyal Deneyler" ve "Skeçler" kategorilerindeki videolar yer almaktadır. Röportaj Adam sadece YouTube ile sınırlı kalmayıp Çok Güzel Hareketler 2 gibi televizyon programlarında da yer almıştır.

Mahsun Karaca Kimdir 7

Mahsun Kara Aslen Nereli?

Röportaj Adam lakabıyla bilinen Mahsun Karaca ilk videolarında ve sıkça dile getirmesinden de anlaşılacağı üzere Adanalıdır. Çukurova Üniversitesi'nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra "Röportaj Adam" ismiyle YouTube kanalını açarak sosyal medya dünyasına adım atmıştır.

Mahsun Karaca Ne Mezunu?

Çukurova Üniversitesi'nde Radyo ve Televizyon Gazeteciliği bölümünden mezun olmuştur. Mahsun Karaca mesleği ise YouTuber şeklindedir. 2,37 milyondan fazla abonesi vardır. Sokak röportajları, sosyal deneyler ve skeçler gibi videolar hazırlar.

Mahsun Karaca Kaç Yaşında?

Mahsun Karaca kimdir sorusu kapsamında merak edilen bir diğer konu da kendisinin yaşıdır. 25 Haziran 1992 tarihinde Adana'da doğmuştur. Dolayısıyla günümüz itibarıyla 32 yaşındadır.

Mahsun Karaca Eski İşi Nedir?

Mezun olduktan sonra bir süre gazeteci olarak çalıştığı ve Adana'da yerel bir televizyonda görev aldığı bilinmektedir. 2017 senesinde ise "Röportaj Adam" isimli YouTube kanalını açmaya karar vermiştir. Bu anlamda pek çok video paylaşmaya başlamıştır. Amacı Olmayan Grup (AOG) aracılığıyla videolarını paylaşarak büyük bir kitleye ulaşmıştır.

Mahsun Karaca Eşi

Mahsun Karaca evlidir. Eşi Tuğçe (Manga) Karaca'dır. Kendisi hakkında çok fazla bilgi mevcut değildir. Karaca, özel hayatını korumaya özen göstermektedir. Sadece çiftin 2018 yılında evlendiği bilinmektedir. Tuğçe Karaca, eşinin videolarında da yer almaktadır. Peki, Röportaj Adam’ın çektiği dizi ve filmler nelerdir? Mahsun Karaca kimdir ve hangi yapımlarda yer aldı?

Mahsun Karaca Kimdir 5

Röportaj Adam Dizisi ve Filmleri

Mahsun J, "Röportaj Adam" lakabıyla da bilinen Mahsun Karaca'nın başrolünde oynadığı ve 2024 yılında GAİN platformunda yayınlanan bir komedi dizisidir. Mahsun J, sıradan bir motokurye olarak çalışan ve hayattan bir çıkış yolu arayan Mahsun'un hikayesini konu alır. Bir gün tesadüfen teslim ettiği bir paketin içinde bulduğu anahtar, bu karakteri bambaşka bir dünyaya sürükler. Bu anahtar sayesinde Mahsun ve en yakın arkadaşı Leyla, kendilerini eğlenceli ve heyecanlı bir maceranın içinde bulurlar.

Dizide Mahsun ve Leyla'nın başından geçen olaylar izleyiciyi hem güldürmeye hem de düşünmeye sevk eder. Ana karakterin bu yeni dünyada karşılaştığı insanlar, onu hayattaki değerlerini sorgulamaya ve gerçek mutluluğun ne olduğunu keşfetmeye itmektedir. Mahsun J samimi ve sıcak bir dille anlatılan, izleyiciyi içine çeken bir dizidir. Kimsenin hayatından memnun olmadığı bir dünyada mutluluğu kovalayan kalabalıklar içinde Mahsun ve arkadaşlarının eğlence dolu hikayesini konu edinir.

Mahsun Karaca’ya ait filmler aşağıdaki gibidir.

  • İllegal Hayatlar
  • Başımız Belaya Girecek
  • Enes Batur Gerçek Kahraman
  • Karışma Bende

Mahsun Karaca Kimdir

Röportaj Adam Ronaldo Olayı

Mahsun Karaca, Portekiz ve Türkiye arasındaki EURO 2024 maçında tribünlerde yer almıştır. Maç sırasında Cristiano Ronaldo ile aynı karede görüntülenmiştir ve bu fotoğraf sosyal medyada paylaşılmıştır. Ronaldo'nun annesi Dolores Aveiro, oğluyla Karaca'nın yan yana olduğu fotoğrafı kendi TikTok hesabından paylaşıp oğlunun babasını ima ederek "Çok benzerler" yorumunu yapmıştır. Bu paylaşım Türk ve Portekiz medyasında büyük ilgi görmüş ve "Röportaj Adam"ın Ronaldo’nun babası ile olan benzerliği gündem olmuştur.

Bu haberimizde sizin için Mahsun Karaca kimdir, nereli ve mesleği nedir gibi soruların cevaplarını araştırdık

Editör: Gulce Editor