Türkiye genelinde gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilk oturumu olan TYT ile başladı. Sınava girecekleri okula geç kalmamak için erken saatlerde yerlerini alan adaylar sınavda ter dökerken aileleri ise sınavların yapılacağı okulların çevresinde evlatları için dua ederek bekledi.

A W222801 02

 Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Kampüsündeki Sağlık Bilimleri Fakültesinde sınava girecek adaylardan 4'ü ise sınava sadece bir dakika kala binaya girmeyi başardı. Gençler koşarak sınava girerken sınavın başlamasıyla birlikte kampüs etrafında bekleyen aileler çocukları rahatsız olmasın diye kampüs dışına çıktı.

A W222801 03

Sınav öncesi Manisa Büyükşehir Belediyesi de sınava girecek aday ve ailelerine su, limonata ve kek gibi ikramlarda bulunarak adaylara başarılar diledi. Saat 10.15'te başlayan Temel Yeterlilik Testinde adaylar 165 dakika içinde 120 soru çözecek. YKS'nin yarın gerçekleştirilecek ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testinde (AYT) adaylar 180 dakikada 160 soru çözecek. YKS'nin üçüncü ve son oturumu olan Yabancı Dil Testi de yarın saat 15.45'te başlayacak ve adaylar 120 dakikada 80 soru çözecek.

Manisa'da yolun karşısına geçmeye çalışan kıza otomobil çarptı: 1 ölü! Manisa'da yolun karşısına geçmeye çalışan kıza otomobil çarptı: 1 ölü!

Manisa'da 4 genç sınava son anda yetiştiler!-1

Kaynak: iHA