Türkiye genelinde 352 öğrencinin 500 tam puan almayı başardığı sınavda, Manisa'da toplam 8 öğrenci birincilik kürsüsüne çıktı. Dikkat çekici olan ise bu 8 birincinin 4'ünün Yunusemre'den olmasıydı. Mehmet Suphi Egemen Ortaokulu'ndan Ali Eren Dalgıç Vestel Ortaokulu'ndan  Eren Naymanol, ve ikisi Özel Okuldan olan Ferhat Ege Akarsu ve Kağan Genç tam puan almayı başardı. 

Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay ve Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, bu muhteşem başarıyı elde eden öğrencileri tebrik ederek gurur duygularını dile getirdiler. Kaymakam Kantay,  “Sizden aldığımız güç ve çalışmalarımızda bize olan güven ve desteği her zaman hissediyoruz. Size tüm eğitim teşkilatlarımız adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş ise, Yunusemre’nin eğitimde her zaman zirvede olduğunu, LGS’de Manisa’daki 8 birinciden 4’ünün Yunusemre ilçesinde olduğunu ifade ederek, “Eğitimin şampiyonları lise hayallerine Yunusemre’de ulaştılar” dedi.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin'den Manisa'ya ziyaret Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin'den Manisa'ya ziyaret

Manisa'da diğer tam puan alan 4 öğrenci ise Turgutlu'dan Eymen Çağlayan, Şehzadeler'den Eymen Sunmaz, Salihli'den Bedri Topçu ve Akhisar'dan Hilal Koyuncu olduğu öğrenildi. 4 öğrenciden 3'ünü devlet okulu birinin de özel okuldan olduğu bilgisi geldi.

Kaynak: İHA