Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 85. yılında Manisa'da gökyüzünü balonlar renklendirdi, jandarmanın bayrağı 1571 metre yüksekliğindeki Spil Dağı'nın zirvesine dikildi.

manisa 10 kasım (1)

Manisa'da saatler 09.05'i gösterdiğinde çalan korna ve siren sesleriyle birlikte vatandaşlar 2 dakikalığına Gazi Mustafa Kemal Atatürk için saygı duruşunda bulundu. Ebediyete intikal edişinin 85. yılında büyük bir özlemle anılan Atatürk için Manisalı çocuklar düşüncelerini yazdıkları 100 balonu gökyüzüne salarken, Manisa İl Jandarma Komutanlığı Arama-Kurtarma Timi (JAK) Spil Dağına bir zirve tırmanışı gerçekleştirildi.

manisa 10 kasım (3)

Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma törenine ise Manisa Valisi Enver Ünlü, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Barosu Başkanı Ümit Rona, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çetin, Manisa Jandarma Komutanı Tuğgeneral Zafer Tombul, Manisa Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Şehzadeler Kaymakamı Fatih Genel, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Çelenk sunumunun ardından saatler 09.05'i gösterdiğinde çalan sirenler ve korna sesleriyle birlikte 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

manisa 10 kasım (6)