Alaşehir'in Uluderbent Mahallesin'de  "En Güzel Kiraz" yarışması düzenlendi. Düzenlenen festivalin son gününde yarışmacılar yetiştirdikleri kiraz ile jüri karşısına geçti. Yarışmada en güzel kirazı üretmiş olan Mustafa Avcı birinciliği kazanırken, Burhan Tokmaz ikinci Şevket Tıknaz ise ikinci oldu. Derece almış olan yarışmacılardan birinciye tam, ikinciye yarım üçüncüye ise çeyrek altın verildi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, yarışmada ilk 40'a girmeyi başaran yarışmacıların hepsine 50 kilogramalık nihatit gübre,geri kalan tüm yarışmacılara ise 10'a adet kiraz kasası hediye etti.

Festivale katılım sağlayan Alaşehirin Belediye Başkanı  Ahmet öküzcüoğlu, vatandaşlarla sohbet etti. Bir yandan vatandaşlara sohbet ederken çoçuklara da kirazdan küpe taktı.

Yarışmada birinciliği kazanmış olan Mustafa Kavcı şu açıklamayı yaptı:

"Sevinçten uçuyorum çok mutluyum. Böyle bir organizasyon hazırladığı için Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu'na çok teşekkür ediyoruz. Bu organizasyonların devam etmesini istiyoruz. Kirazlarımıza bir yıl baktık. Düzgün işçilik gibi emek harcadık. Bir yılın sonunda hasat aldık. Bu yıl çok mutluyuz. Mahsul var ama fiyatlardan memnun değiliz. Fiyatlar çok berbat" dedi.

 Alaşehir'in Uluderbent Mahalesi'nin kiraz yetiştirmek için  oldukçauygun bir iklime sahip olduğunu ifade eden Ahmet Öküzcüoğlu,

Üreticilerimiz yetiştirdikleri en güzel ürünleri buraya getirdiler, yarışmaya katıldılar. Jüri üyelerimiz renk, tat, sap uzunluğu ve tane iriliğine göre puan verip değerlendirme yaptı. Uluderbent bölgemiz 450 rakımlı bazı bölgelerde 600'e kadar yükselen seviyeler var. Kiraz yetiştirmek için en uygun iklim burada var. İhracat kirazlarımız bu bölgede yetişiyor. İhracat firmalarımız kirazlarımızı ihraç ederek ülkemiz ekonomisine katkı sağlıyor. Ayrıca istihdama katkı sağlıyorlar. Üreticilerimizin inşallah emeklerinin karşılığını alabilecekleri bir yıl diliyorum. Bu yarışmanın kaybedeni olmayacak. Çünkü bütün kirazlar çok güzel ve hepsi birinci. İlgi gösterip katılan tüm üreticilerimize teşekkür ediyorum. Yarışmada 178 puan olan 35 nolu kasanın sahibi Mustafa Kavcı arkadaşımız bu yılın en güzel kiraz ödülünü almaya hak kazandı. Kutluyorum"

dedi.

Alaşehir'de Dereceye Giren Kiraz Üreticileri Ödüllendirildi! (2)

Alaşehir'de Dereceye Giren Kiraz Üreticileri Ödüllendirildi! (3)

Alaşehir'de Dereceye Giren Kiraz Üreticileri Ödüllendirildi! (4)

Alaşehir'de Dereceye Giren Kiraz Üreticileri Ödüllendirildi! (5)

Manisa ilçelerinde bayram namazı vakitleri Manisa ilçelerinde bayram namazı vakitleri

Alaşehir'de Dereceye Giren Kiraz Üreticileri Ödüllendirildi! (6)

Kaynak: İHA