Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Temmuz ayı toplantısında alınan karar ile Fatih Sergi Salonu, Şehzadeler Belediyesi'ne devredildi. Bu devir ile birlikte salon, nikah salonu olarak yeniden hizmete girecek.

Geçmişte birçok açılış ve sergiye ev sahipliği yapan Fatih Sergi Salonu'nun tekrar nikah salonu olarak kullanılması için protokol imzalandı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek ve Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay tarafından imzalanan protokolle salon, Şehzadeler Belediyesi'ne devredildi. Yapılan devir ile Fatih Sergi Salonu, eski günlerine dönerek yeniden nikah törenlerine ev sahipliği yapacak.

Başkan Zeyrek: “Orada evlenecek olan tüm yurttaşlarıma mutluluklar diliyorum”

Başkan Ferdi Zeyrek, yapılan protokolün geçmişi hatırlatacağına dikkat çekerek, “Bu protokol ile birlikte, Manisa’mızda birçok kişinin evlenmesine vesile olan Manisa’nın simgesi Fatih Nikah Salonu adıyla bilinen daha sonra sergi salonuna dönüştürülen nikah salonu ve evlendirme dairesini tekrar açabilmek adına Şehzadeler Belediyesi’ne devrini gerçekleştirdik.

Manisa’da şehir hafızasını oluşturmak, eski hatıraları tekrardan yaşatmak için ortak protokol yaptık. Manisa’mızdaki kişilerin, anne babalarının evlilik hayatına başladığı zamanları, geçmişte yaşanılanları ve şehir hafızasını tekrar hatırlatmayı, yaşatmayı umut ediyoruz. Şimdiden orada evlenecek olan tüm yurttaşlarıma mutluluklar diliyorum” dedi.

A W244052 02

Manisa'da denetimler devam ediyor! Manisa'da denetimler devam ediyor!

Başkan Durbay: “Birçok büyüğümüzün evlendiği, nikahlarının kıyıldığı bir yer”

Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay ise yapılan protokol ile ilgili olarak, “Bu protokol için bizde Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek’e teşekkür ediyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi Şehzadeler Manisa’nın aslında kalbi. Manisalılık kültürünün yaşadığı, o dokunun yaşadığı ilçelerimizden bir tanesi.

O açıdan Fatih Nikah Salonu da bizim simge salonlarımızdan. Ferdi Başkanımızın da ifade ettiği gibi geçmişte birçok büyüğümüzün evlendiği, nikahlarının kıyıldığı bir yer. Biz de bunu tekrar hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek’e de tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: iHA