Yunusemre Belediyesi kapsamında düzenlenen yuva kurmak isteyen çiftlere özel gelinlik kiralama hizmeti sunuyor. Belediye, vatandaşlara bu hizmet kapsamında 1,500 TL karşılığında gelinlik kiralama imkanı tanıyor. 

A W242535 01

Başkan Özalper: ''Manisa'da hiçbir belediyemiz ötenazi uygulamayacak'' Başkan Özalper: ''Manisa'da hiçbir belediyemiz ötenazi uygulamayacak''

Evlilik düşüncesi olan vatandaşlara özel Yunusemre Belediyesi ekonomik çözümler yaratıyor. Özellikle dar gelirli aileler tarafından bu destek yoğun ilgi görüyor. 1.500 TL gibi uygun bir fiyatla sunulan gelinlikler, Yunus Emre Millet Çarşısı’ndaki gelinlik kiralama mağazasında yuva kurmak isteyen çiftleri bekliyor. Gelinlik kiralama mağazasını gezen Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban çalışmaya ilişkin bilgi verdi. Başkan Balaban, gelinlik bağışında bulunmak isteyen iyilikseverlere de çağrıda bulundu.

A W242535 03

"Evlenmek isteyen çiftlerimizin yanındayız"

Başkan Balaban şu açıklamayı yaptı;  "Vatandaşlarımızın mutluluğunu ve huzurunu önemsiyoruz. Yunusemre Belediyesi olarak vatandaşımıza yeni bir hizmet sunuyoruz. Malum ülkemizin ekonomi şartları nedeniyle evlenmek, yuva kurmak çok pahalı. Gelinlik ücretleri aldı başını gitti. Kiralama ücretleri 20 bin TL civarında. Biz de sadece bin 500 TL gibi cüzzi bir fiyata genç çiftlerimize katkı olsun diye gelinlik kiralama hizmeti veriyoruz.

Vatandaşlarımızın da yoğun ilgisini görüyoruz. Bu hizmetten faydalanmak isteyen aileler Millet Çarşısı içerisinde bulunan gelinlik kiralama birimize başvurabilirler. Gelinlik kiralama hizmetimiz ile düğün hazırlığı yapan çiftlerimizin yanındayız. Amacımız, onların mutlu günlerine katkı sağlamak ve maddi açıdan rahatlatmak” diye konuştu.

A W242535 05A W242535 04

Kaynak: iHA