İzmir İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, İzmir ve Manisa'da faaliyet gösterdiği belirlenen ve 'Işıkkent Çetesi' olarak bilinen suç örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirdi.

Nitelikli yağma, tehdit, kasten yaralama, suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme, 6136 SKM, genel güvenliğin tehlikeye sokulması, uyuşturucu madde imal ve ticareti, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak, kabul etmek veya bulundurmak, suça azmettirme, hırsızlık ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarını örgütlü olarak işledikleri belirlenen şüpheliler tespit edildi. 13 farklı adrese yönelik yapılan eş zamanlı operasyonda aralarında suç örgütünün elebaşı da bulunan 10 şüpheli gözaltına alındı.

Jandarma ekipleri tarafından yapılan aramalarda ise 1 adet 9 mm çapında tabanca, 2 adet av tüfeği, bu silahlara ait çok sayıda mühimmat, çok miktarda uyuşturucu içerikli ilaç ve usulsüz yazılmış renkli ilaç reçeteleri ele geçirildi.

Masada "Ölümümden kimse sorumlu değildir" yazılı not bıraktı Masada "Ölümümden kimse sorumlu değildir" yazılı not bıraktı

Hakkında 29 ayrı suç kaydından 8 yıl kesinleşmiş cezası bulunan B.Ç. isimli şüpheli de bu operasyonda yakalandı.

Manisa’da faaliyet gösteren Işıkkent Çetesi’ne operasyon! 10 gözaltı

A W235768 04

Manisa’da faaliyet gösteren Işıkkent Çetesi’ne operasyon! 10 gözaltı

Manisa’da faaliyet gösteren Işıkkent Çetesi’ne operasyon! 10 gözaltı

Kaynak: İHA