Manisa Sağlık İş Sendikası 1. olağan genel kurulu, Manisa Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Genel kurula sendikal mücadelenin önemli isimlerinden olan ve geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Mustafa Çalışkan ismi verildi.  

Genel Sağlık İş Sendikası Merkez Yönetim Kurulu Genel Başkanı Derya Uğur, Genel Dış İlişkiler ve Bilişim Sekreteri Veli Can Karabacak katıldı. Genel Başkan Derya Uğur tarafından hayatını kaybeden Mustafa Çalışkan’ın ailesine plaket takdim etti. Tek listeyle gerçekleşen genel kurulda Zafer Nas başkan seçildi. 

Manisa'da Genel Sağlık İş Sendikası Genel Kurulu Düzenlendi

Manisa Merkezefendi Hastanesi'nde jeneratör arızası paniğe neden oldu! Manisa Merkezefendi Hastanesi'nde jeneratör arızası paniğe neden oldu!

Genel Sağlık İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Zafer Nas, genel kurulun hayırlı olmasını dileyerek, genel kurula sendikanın kurulmasında ve bugünlere gelmesinde çok büyük emekleri olan ve hayatını kaybeden Mustafa Çalışkan’ın ismini verdikleri belirtti, bir kez daha saygıyla andı. Zafer Nas, Manisa’da her türlü baskılara rağmen sendikal mücadeleyi sürdürdüklerini söyledi. 

Manisa'da Genel Sağlık İş Sendikası Genel Kurulu Düzenlendi-22

Genel Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Derya Uğur, sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin çok zorlu şartlar altında çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti. Derya Uğur, Manisa şubesinin bu zorlu süreçte kan kaybetmeden yoluna devam ettiğini ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti. 

Manisa'da Genel Sağlık İş Sendikası Genel Kurulu Düzenlendi-33

Genel Sağlık İş Sendikası Manisa Şube Yönetim Kurulu’nda Teknisyen Zafer Nas, Anestezi Teknikeri Cengiz Yıldız, Sağlık Memuru Ersin Polat, Hemşire Gülay Ceylan, Acil Tıp Teknikeri Hamza Akyol, Doktor Nazlı Doğan Ergüt, Diş Teknikeri Resül Kılıç yer aldı. Denetleme Kurulu’nda Acil Tıp Teknisyeni Aziz Karaşahin, Mehmet Kapar, Acil Tıp Teknisyeni Suat Özan, Disiplin Kurulu’nda Laborant Hakan Ersan, Sağlık Memuru Murat Yavuz yer aldı.

Whatsapp Image 2024 06 29 At 15.25.47

Kaynak: Haber Merkezi