Manisa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların konforlu ve sağlıklı seyahat etmesi için toplu taşıma araçlarında klima denetimleri sıkışaltı. Ekipler, klimaları çalıştırmayan, arızalı olan veya kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uygulandı.

Şehzadeler'de zincirleme kazada 3 kişi yaralandı Şehzadeler'de zincirleme kazada 3 kişi yaralandı

A W234527 01

Denetimlerin il genelinde periyodik olarak devam edeceğini belirten Trafik Zabıta Komiseri Fehmi Erdoğan," Toplu taşıma kooperatiflerine, araçlarında klima açımıyla ilgili kurumumuzca yazılı bildirim yapılmıştır. Düzenli olarak bu konuda denetim de yapılmaktadır. Şehrimizde sıcaklığın ortalamanın üzerinde olması, seyir halinde vatandaşlarımızın camları açması, otobüs duraklarının yakın olması, iniş biniş sırasında oluşan sirkülasyon nedeniyle araçlar istenen serinliğe ulaşmamaktadır. Bunun yanı sıra, klima arıza olan ve klimalarını çalıştırmayan araçlarla ilgili de kurumumuzca cezai işlem uygulanmaktadır" dedi. 

A W234527 02

Manisalı vatandaşların talep ve görüşlerini önemsediklerini de belirten Erdoğan, "Vatandaşlarımız, toplu taşımayla ilgili taleplerini, ulaşımda yaşadıkları sorunları, 444 51 54 numaralı hatta ilettiği takdirde, ekiplerimiz ilgili talebe hızla yanıt verecektir" dedi.

Yapılan denetim nedeniyle memnuniyetini paylaşan vatandaşlar, hizmetleri nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek'e de teşekkür etti.

Kaynak: İHA