Bim Meze Fiyatları 2024: Rus Salatası, Atom, Humus, Çiğ Köfte… Bim Meze Fiyatları 2024: Rus Salatası, Atom, Humus, Çiğ Köfte…

Kurban Bayramı Müslümanlık alemi için önemli zaman dilimlerinde birisi olarak karşımıza çıkıyor. Manisa'da da vatandaşlar kurbanlık fiyatları ne kadar ve 2024 yılında kurbanlık kaç para gibi soruları sıklıkla soruyorlar. İşte detaylar...

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Kurban Bayramı için sayılı günler kala, kurbanlık küçükbaş ve büyükbaş fiyatları da merak konusu oldu. Et fiyatlarında yaşanan artış kurbanlıklara da yansıdı.

Manisa'da kurbanlık fiyatları 2024? Manisa'da kurbanlık Kaç Para

16 Haziran’da başlayacak olan Kurban Bayramı öncesi gözler kurbanlık fiyatlarına çevrildi. Küçükbaş yetiştiriciliği yapan Güray Yıldız, şu an küçükbaş kurbanlık fiyatlarının  12 bin TL ile 17 bin TL arasında değiştiğini söyledi. Yıldız, “Hayvan boyuna ve ağırlığına göre fiyatımız değişiyor. Sabit bir fiyat yok. Et fiyatına gelen zamla birlikte kurbanlık fiyatlarımız da bu yıl iki kat arttı” dedi.

Manisa'da Kurbanlık Fiyatları Belli Oldu! 2

KİLOYA GÖRE DEĞİŞİYOR

Kurbanlık satışı yapan Güray Yıldız ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“Küçükbaş fiyatlarımız 12 bin ile 17 bin TL arasında. Hayvan 35 kilo ise ortalama 17 kilo et çıkıyor ve fiyatı 10 bin TL. 50 kilo hayvanda ise yaklaşık 25 kilo et çıkıyor bu 18 bin TL. Ben al - sat yapıyorum. Bir hayvanda da yaklaşık 500 TL kâr yapıyorum.”

Büyükbaş hayvan satışı yapan Güray Yıldız ise, “Fiyatlarımız 100 bin TL’den başlayıp, 250 bin TL’ye kadar çıkıyor. 100 bin TL bir kurbanlıkta yaklaşık 330 kilo et, 250 bin TL’lik bir kurbanlıkta ise 800-850 kilo et çıkıyor. Yüzde 20 kâr ile satıyoruz” dedi.

Manisa'da Kurbanlık Fiyatları Belli Oldu! 1