Sarıgöl'de Hüseyin Sermin Tüfekçi Anaokulunun  geleneksel hale getirdiği uçurtma şenliği, ailelerin ve çoçukların katılımıyla  beğeni topladı.

Etkinlikte yüzlerce uçurtma gökyüzüne havalandırıldı.  Renkli görüntülerin hakim olduğu etkinliğin sonunda en iyi uçurtmaya ve el yapımı uçurtmalara ödüller verildi.

Miniklerin uçurtmalarını sergilediği bu etkinliğe,Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak'ın yanı sıra Hüseyin Sermin Tüfekçi Anaokulu Müdürü Meryem Demir ve öğretmenler de katılım sağladı.

Hüseyin -Sermin Anaokulu Müdürü Meryem Demir, "Her yıl okulumuz öğrencileri ve velilerimizin katıldığı uçurtma şenliği artık geleneksel hale geldi. Öğrencilerimiz velilerimizle birlikte uçurtma uçurdu. Renkli sahneler ortaya çıktı. Mutlu oldular." dedi.
Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak,  "Minik öğrencilerimizin anne ve babalarıyla birlikte uçurtmalarını uçurmak için gayret ettiler. Etkinlik gerçekten geniş kapsamlı oldu. Uçurtma şenliğinde emeği geçen okul müdürümüz Meryem Demir'i ve diğer öğretmenlerimizi verdikleri emekler için kutluyorum. Ayrıca uçurtma yarışmasına katılan öğrenci velilerimize de teşekkür ederim." dedi.

Manisa'da Uçurtma Şenliği Heyecanı! (1)

Manisa'da Uçurtma Şenliği Heyecanı! (2)

Manisa'da Uçurtma Şenliği Heyecanı! (3)

Manisa'nın Eski Belediye Başkanları Kimler? Manisa'nın Eski Belediye Başkanları Kimler?

Kaynak: İHA