Ryan Babel: "Beşiktaş'tan Ayrılmak İstemedim" - İngiliz Basınına Çarpıcı Açıklamalar Ryan Babel: "Beşiktaş'tan Ayrılmak İstemedim" - İngiliz Basınına Çarpıcı Açıklamalar

Sarıgöl'ün Karacaali ve Kızılçukur mahallelerinde yaşayan vatandaşlar yağmur duası etmek amacıyla her sene olduğu gibi bu senede toplandılar. Bu iki mahalle ve ilçenin diğer mahallelerinden gelen 5 bin kişi ile gerçekleştirilen dua etkinliğinde 12 adette koyun kesilerek hayır yemeği dağıtıldı. Sarıgöl'ün Karacaali Mahallesi'nde bulunan Kokulu Dede Türbesi mevkiinde gerçekleştirilen yağmur duasında ilçe halkı yeterli yağışın olmadığını ve bu durumun kuraklık, kıtlık gibi sonuçlara yol açabileceğinden dem vurdu.

Öneri İçerik: 15 Nisan Döviz Fiyatları

Etkinlikte binlerce kişi yağmur yağması için namaz kılıp dualar etti. Namaz ve dua etkinliğinden sonra duaların kabul olması için 12 adet koyun kesilerek hayır yemeği dağıtıldı. Etkinliğe katılan Karacaali mahallesi muhtarı şu sözleri dile getirdi: ''Bu yıl pandemiden bu yana yapamadığımız yağmur duası geleneğimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şu anda tütünlerimizi dikiyoruz. Ancak beklediğimiz bahar yağmurları maalesef az oldu. Bugün topraklarımız için yağmur duası yaptık. Yaklaşık 5 bin kişi duaya katıldı. 12 koyunumuzu kurban ettik ve duamıza katılan vatandaşlarımıza ikram ettik. Tüm masraflar mahalle halkımız ve hayırseverler tarafından karşılandı. Çevre ilçe ve mahallelerden duamıza katılan herkese çok teşekkür ederiz. Dualarımız kabul olsun'' dedi. Bir hafta içerisinde yağmur yağmazsa 21 Nisan günü yine yağmur duasına çıkılacak.