Doğa koruma ve Milli Parklar 4. bölge Müdürlüğünün isteği üzerine, Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri'nde çalışan Veteriner Hekim Faruk Alptekin, Turgutalp Mahallesi'ne Yılkı atlarıtedavi etmek için gitti.. Mahalleye giden Veteriner Hekim Alptekin, yılkı atlarına gerekli müdahaleyi gerçekleştirdi. Toplamda 5 saat süren tedavinin sonunda yılkı atları sağlığına kavuştu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Erhan ince konuya dair," Vaka yerine gidildiğinde atın su dolu bir çukur içerisine battığı, enfeksiyon geliştiği, stres altında bulunan atımızın stres kaynaklı solunum güçlüğü çektiği ve vücut sıcaklığının hipotermik olduğu tespit edildi. Hayati tehlike gözlemlenerek acilen Baş Veteriner Hekimimiz tarafından müdahale edildi; serum takviyesi ve güçlendirilmiş bir tedavi yöntemi ile lateral pozisyonda yatan at, ayağa kaldırılarak yürür pozisyona getirildi. Sağlığına kavuşan yılkı atı doğal yaşam alanına bırakıldı; Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü yılkı atının sağlık durumunun takibini sağlayacaktır" dedi.

Manisa'da Yılkı Atı Yaşam Mücadelesini Kazandı! (1)

Manisa'da iş yerine silahlı saldırı ihbarı ekipleri harekete geçirdi Manisa'da iş yerine silahlı saldırı ihbarı ekipleri harekete geçirdi

Manisa'da Yılkı Atı Yaşam Mücadelesini Kazandı! (2)

Kaynak: İHA