Turnuvaya 19 ülkeden 1499 sporcunun katıldığı bu dev organizasyonda Yunusemre Belediyespor judocuları; Rabia Tekin (minikler 28 kilo), Fulya Ergen (ümitler 70 kilo) ve Irmak Ceylin Güçtekin (ümitler +70 kilo) kategorilerinde tüm rakiplerini yenerek altın madalya kazandı.

Manisalı judoculardan 3 altın madalya

Son dönemde birçok başarıya imza atan judocuların bu turnuvadaki zaferleri de göz kamaştırıcıydı. Yunusemre Belediyespor Judo Antrenörü Halil Atmaca, disiplinli çalışmayla yakaladıkları istikrarı daha büyük şampiyonalarda da yansıtacaklarına olan inançlarını dile getirdi.

Kallat: 15 Temmuz, Türkiye'nin mücadele tarihinin dönüm noktasıdır Kallat: 15 Temmuz, Türkiye'nin mücadele tarihinin dönüm noktasıdır

A W240535 05

Atmaca, "Böyle prestijli bir turnuvayı 3 altın madalya ile tamamlamak büyük bir mutluluk. Sporcularımız bu turnuvada da kalitelerini göstererek bizleri gururlandırdılar. Son dönemde çok önemli başarılara imza attılar. Üçü de altyapımızdan yetişen sporcularımız. Bu gidişatın daha büyük başarılara yol açacağına inanıyoruz. Hız kesmeden çalışmaya devam edeceğiz"  şeklinde konuştu.

Manisalı judoculardan 3 altın madalya

Manisalı judoculardan 3 altın madalya

Kaynak: İHA