Manisa'da kurulacak üretim tesisi ve Ar-Ge merkezi ile yıllık 150 bin adet elektrikli ve şarj edilebilir hibrit otomobil üretilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülük ettiği yatırım anlaşması, Manisa'nın küresel ölçekteki katma değerini ve istihdamını önemli ölçüde artıracak.

Manisa'da baba oğul kavgası karakolda bitti Manisa'da baba oğul kavgası karakolda bitti

"MANİSA DÜNYAYA AÇILIYOR"

AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, yatırımın müjdesini şu sözlerle duyurdu:  "Bugün, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde; Manisa’mızın yatırım ve istihdam ile kalkınması, kapılarının dünyaya açılarak küresel ölçekte ulaştığı katma değer başarısının artırılması adına çok önemli bir adım atılmıştır.

Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi Çinli BYD firması, Türkiye’de yaklaşık 1 milyar dolar yatırımla, yıllık 150 bin araç kapasiteli elektrikli ve şarj edilebilir hibrit otomobil üretim tesisi ile Ar-Ge merkezi kuracak."

manisa dünyaya açılıyor

"SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

Yenişehirlioğlu bu önemli yatırımı uzun süredir takip ettiklerini, süreçte sona gelindiği için mutlu ve gururlu olduklarını kaydetti.

Kurulan tesisin ve üretim merkezinin hem Manisa’nın hem de Türkiye’nin potansiyeline katkı sunacağını belirten ve bu büyük yatırım için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile emeği geçenlere teşekkür eden Yenişehirlioğlu: "Üretim tesisi ve Ar-Ge merkezi Manisa’mızda kurulacak ve çalışmalarıyla; ülkemizin potansiyeline son derece önemli katkılar sunarak yükselen başarı grafiğimize ivme kazandıracaktır.

Şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor; Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere uzun zamandır yakından takip ettiğimiz bu devasa yatırımın hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz." dedi.

Kaynak: Haber Merkezi