Bir süredir amansız bir hastalıkla mücadele eden Dişli'nin cenaze programı da belirlendi. Metin Dişli'nin cenazesi, 16 Nisan 2024 Salı günü Sakarya Geyve Merkez Sinanbey Camii'nde öğle namazını müteakip son yolculuğuna uğurlanacak.

Metin Dişli kimdir neden öldü?

Metin Dişli, iş insanı Davut Dişli'nin kardeşidir. İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede 64 yaşında vefat etmiştir. Ölüm nedeni hakkında haberde herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak, Dişli'nin bir süredir amansız bir hastalıkla mücadele ettiği belirtilmektedir.

Dişli Ailesi kimdir?

Dişli ailesi, Türkiye'nin Sakarya iline bağlı Geyve ilçesinden köken alan ve genellikle siyaset ve iş dünyasında etkili olan bir ailedir. Ailenin en tanınmış üyelerinden biri, eski milletvekili ve iş insanı Şaban Dişli'dir. Şaban Dişli, uzun yıllar AK Parti'den Sakarya milletvekilliği yapmış ve siyasi kariyeri boyunca önemli görevler üstlenmiştir. Ayrıca, Türkiye'nin 58. ve 59. hükümetlerinde Devlet Bakanı olarak görev yapmıştır.

Başarılarla dolu 12 yılın ardından Marco Reus, Borussia Dortmund ile vedalaşıyor! Başarılarla dolu 12 yılın ardından Marco Reus, Borussia Dortmund ile vedalaşıyor!

Şaban Dişli'nin kardeşi olan Davut Dişli, aynı zamanda iş dünyasında etkin bir rol oynamıştır. Kendisi çeşitli iş alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin yönetim kurullarında yer almıştır.

Dişli ailesinin kökenleri Geyve ilçesine dayanmaktadır ve aile, Sakarya ve çevresinde geniş bir ağa sahiptir.