Manisa'da polis ekipleri minik serçeyi kurtardı Manisa'da polis ekipleri minik serçeyi kurtardı

Kula Belediye Başkanı Hikmet Dönmez, iki kişiyi darp etme iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu olayın ardından MHP'li Akçay sert tepki gösterdi. "Belediyeyi mafya gibi yöneten ve makamında sopalarla Kulalı hemşirelerimizin hayatına kasteden bu şahış derhal görevden alınmalıdır" diyen MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. 

"Chp bu şahsı partiden ihraç etmelidir!"

"CHP'li Manisa Kula Belediye Başkanı Hikmet Dönmez 27 Haziran Perşembe Günü bazı CHP'li Meclis Üyeleri, şoförü ve korumasıyla birlikte makamında Murat Uygur ve Halit Dolma'yı linç etmiştir. İzmir'de yoğun bakımda tedavisi devam eden Murat Uygur'un hayati tehlikesi devam ediyor. Kula Belediyesinde mesai 17:30'da bitmesine rağmen CHP'li Kula Belediye Başkanı Hikmet Dönmez olay günü saat 16:30’da "mesai bitti" diyerek belediye çalışanlarını evlerine göndermiş, kameraları kapattırmış, belediyeye çağırdığı iki iş insanını 17:05'te makamında 7 kişiyle linç etmiştir Linç edilenlerden birinin kardeşini "Abimi Kula Belediyesinde öldürüyorlar" diyerek emniyeti araması ve polislerin belediyeye gelmesi üzerine CHP'li Kula Belediye Başkanı Hikmet Dönmez ve yanındaki 7 saldırgan linç ettikleri vatandaşları belediyenin arka kapısından sokağa atmıştır.

CHP'li Kula Belediye Başkanı Hikmet Dönmez'in Murat Uygur ve Halit Dolma'ya belediyenin kilit taşı parke fabrikasını işletmek üzere ihalesiz olarak verdiği, adı geçen şahıslardan gayri resmi olarak elden nakit istediği, şahısları parayı vermediği için linç ettiği iddia edilmektedir. Olayın emniyete yansıması üzerine CHP'li Kula Belediye Başkanı Hikmet Dönmez gözaltına alınmış, koruması ve şoförü tutuklanmıştır. CHP'li belediye meclis üyeleri de dahil olmak üzere linç olayına katılan diğer 5 saldırgan tespit edilmiş, haklarında adli işlem başlatılmıştır. Belediyeyi mafya gibi yöneten ve makamında sopalarla Kula’lı hemşerilerimizin hayatına kasteden bu şahıs derhal görevden alınmalıdır. Bu kişi görevde kaldığı sürece Kula’nın can ve mal güvenliği tehdit altındadır. Ayrıca CHP bu şahsı partiden ihraç etmelidir. Yaşanan her durumdaki havadan nem kapıp fırtına koparan Sayın Özgür Özel’in bu feci olay karşısında nasıl bir tutum alacağı merakımızı celp etmektedir." açıklaması yaptı. 

E0E32B20 1B70 40Bb 9A0A 7F444Dd228B6

Kaynak: Haber Merkezi