Muhammed Yakut, Youtube’da siyasi konulara değinen videolar yayınlayan bir isim. Son zamanlarda çok konuşulan ve ilgi gören Muhammed Yakut’un kimliği ise merak ediliyor. Peki Delilerin Delisi Muhammed Yakut kimdir? Muhammed Yakut Türkiye'ye getirilecek mi, iade edilecek mi? Youtuber Muhammed Yakut yakalandı mı nerede yakalandı? Gibi soruların cevaplarına haberimiz içerisinde ulaşabilirsiniz.

Muhammed Yakut kimdir?

Muhammed Yakut, Delilerin Delisi adıyla sosyal medyada siyasetçilerle ilgili bomba gibi açıklamalar yapan bir kişidir. Muhammed Yakut’un hayatı ve suç geçmişi de merak ediliyor.

Muhammed Yakut, 1972’de Diyarbakır doğumludur. Babası Abdurrahman Yakut’un kardeşi Hacı Hasan Yakut’tur. Abdurrahman Yakut, Diyarbakırspor Kulübü’nün eski başkanıdır. Muhammed Yakut, Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 1992’de BOTAŞ’ta işe girdi. Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nin yönetim kurulu başkanlığını yaptı. Ankara’da bir yağ fabrikasının sahibi oldu.

Muhammed Yakut, 2012’de Kocaeli’nde bir iş adamını kaçırıp 400 bin dolarını alan çetenin lideriydi. Cezaevine gönderildi.

Muhammed Yakut, YouTube ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında Delilerin Delisi adıyla videolar yayınlamaya başladı. Sedat Peker gibi siyasetçilerle ilgili iddialar ortaya attı. Melih Gökçek’in “Travesti Okşan” ile ilişkisi olduğunu ima etti.

Muhammed Yakut, Sedat Peker ile 20 yılı aşkın süredir tanıştığını ancak yakın arkadaş olmadığını belirtti.

Muhammed Yakut’un suç dosyasının oldukça kabarık olduğu da anlaşıldı. Yakup’un 14 farklı suç kaydı bulunuyor. Muhammed Yakut, evli ve çocuk babasıdır.

Youtuber Muhammed Yakut yakalandı mı nerede yakalandı?

Muhammet Yakut, Youtube’da Delilerin Delisi adlı bir kanal kurarak siyasi konularda videolar paylaşan ve birçok tanınmış kişiyle ilgili şaşırtıcı iddialarda bulunan bir kişidir. Muhammet Yakut’un videoları nedeniyle hakkında “hakaret” ve “terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek” suçlamalarıyla soruşturma açılmış ve yakalama emri çıkarılmıştır. Fakat Muhammet Yakut, Bulgaristan üzerinden yurtdışına firar etmiş ve Almanya’da olduğu iddia edilmiştir.

Müge Anlı: Muhammet Yakut, Rabia Naz cinayetiyle ilgili ilginç iddialarda bulundu. Yakut, Müge Anlı’nın katilin kim olduğunu bildiğini öne sürdü. Yakut, Müge Anlı’ya şöyle seslendi: ‘Seçimden bir hafta önce açıkla bunu. Yoksa seni rezil ederim. Seni kim durdurdu? Serhat Albayrak mı, Canikli mi yoksa başka biri mi?

Muhammet Yakut’un iddialarına karşı alınan yasal veya başka önlemlerden bahsedebilirim. Örneğin: “Muhammet Yakut’un iddiaları, hedef aldığı kişiler tarafından yalanlandı ve dava edildi. Erkam Yıldırım, Muhammet Yakut’a hakaret ve iftira suçlamasıyla hapis cezası talep etti.

Youtuber Muhammed Yakut yakalandı mı nerede yakalandı? Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla gündeme gelen ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca kırmızı bülten çıkarılan Muhammed Yakut, İspanya’nın kuzeyindeki bir şehirde polis operasyonuyla gözaltına alındı.