Kaza, 14.00 sıralarında TEM Otoyolu Silivri istikametinden İstanbul istikametine seyir halinde olan bir tur otobüsünün Avcılar mevkiinde yaşandı. Alınan bilgilere göre, Ukrayna plakalı tur otobüsü, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu aynı yönde ilerleyen kamyonete arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan kamyonet öndeki araçlara çarparak durabildi.

Kazada toplamda 5 araç karıştı. 2'si çocuk 8 kişi yaralandı. Yaralılar sağlık ekipleri tarafından çevre hastanelere kaldırıldı.

Kazaya karışan bir sürücü olan Mustafa Yanaral, kazayı şöyle anlattı: "Birden bir patırtı koptu, otobüs sağ tarafa girdi, o arada kamyona vurdu. Kamyona vurduktan sonra kamyon bize vurdu. Allak bullak oldu, bir anda can pazarı. Çok yaralı var, otobüsün sol tarafındakilerin hepsi yaralı. Kamyona vurunca kamyonun kasası sol tarafı biçti. Toplamda 5-6 araç kazaya karıştı. Çünkü biz öndeydik bize vurunca biz de öndekine vurduk. Benim vurduğum araç kaçtı."

Polis kazayla ilgili inceleme başlattı.

Otoyolda tur otobüsü kaza yaptı: 8 Yaralı-1

Otoyolda tur otobüsü kaza yaptı: 8 Yaralı

Manisa'da Trafo Patlamalarına  Dur Durak Gelmiyor: Turgutlu'da Paniğe Yol Açan Patlama! Manisa'da Trafo Patlamalarına Dur Durak Gelmiyor: Turgutlu'da Paniğe Yol Açan Patlama!
Editör: Serkan Karataş