Başarılı Türk sunucu Pelin Çift, mesleki başarısı ile gündeme gelirken özel hayatı da sıklıkla merak ediliyor. Sizin için Pelin Çift’in eşi Okan Akbaş kimdir ve ne iş yapıyor sorusunu yanıtladık…

Pelin Cift Esi Okan Akbas Kimdir

Pelin Çift’in Eşi Okan Akbaş Kimdir Ne İş Yapıyor?

Pelin Çift ile Gündem Ötesi programı ile başarısına başarı katan ve Türk televizyonculuğunun kültürel sermayesine fayda sağlayan Pelin Çift mutlu bir evlilik sürdürmektedir.

2009 yılında eşi Okan Akbaş ile dünyaevine giren çiftin 2012 yılında dünyaya gelen Ömer adında bir oğulları da vardır. 

Okan Akbaş kimdir sorusu Çift’in severleri tarafından da çok merak ediliyor. Magazinden uzak bir yaşantı süren bir aile olduklarını söylemek mümkün. Bu sebeple Okan Akbaş hakkında ayrıntılı bilgiler bulunmamaktadır. 

Pelin Çift evliliği ile alakalı verdiği bir röportajda ise mutlu bir evliliği olduğunu vurgulamış ve eşinin de başka bir sektörde çalıştığını söylemiştir. 

Pelin Çift Kimdir?

Pelin Cift Esi Okan Akbas Kimdir 2

1978 yılında İzmir’de dünyaya gelen başarılı sunucu Pelin Çift, aslen de İzmirlidir. Lise eğitimini İzmir’in köklü liselerinden olan Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde tamamlamıştır.

Üniversite eğitimi için İstanbul’a taşınmış ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. Galatasaray Üniversitesi’nde Gazetecilik Bölümü’nde yüksek lisansını yapmıştır. 

Pelin Çift’in yüksek lisans tez konusu aşağıdaki gibidir:

  • ‘’Özel Televizyonların Yapısal Özelliklerinin Haber Oluşumuna Etkilerini İnceleme’’

1997 yılında NTV’de haber durumu sunarak televizyonculuk kariyerine başlamıştır. Daha sonrasında aynı kanalda haber spikerliği de yapmıştır. 

2001 yılında yaşanan ekonomik kriz sebebiyle işsiz kalan Çift, Galatasaray Üniversitesi’nde başladığı eğitime devam etmiştir. Yüksek lisansını bitirmesinin ardından Fransa’nın ünlü Sorbonne Üniversitesi’nden kabul almış fakat Sky Türk kanalının kurulmasından dolayı bu fırsatı değerlendirememiştir.

Mustafa Sarıgül koruması kim adı ne? Mustafa Sarıgül koruması neden gündem oldu? Mustafa Sarıgül koruması kim adı ne? Mustafa Sarıgül koruması neden gündem oldu?

2003-2004 yıllarında Sky Türk’te çalışmış, 2004-2009 yılları arsında ise CNN Türk’te çalışmıştır. 2009 yılında HaberTürk kanalına geçen Pelin Çift Gündem Ötesi programı ile adını epey duyurmuştur. Aynı kanalda ‘’Medya Kritik’’ adlı bir program da sunmuştur. 

2013 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan ‘’Bir Milyon Kimin’’ adlı bilgi yarışmasının sunuculuğunu Hakan Hatipoğlu ile birlikte üstlenmiştir. Yarışmanın jüri koltuğuna ise Bülent Özveren, Okan Bayülgen ve Gülben Ergen oturmuştur. 

Pelin Cift Esi Okan Akbas Kimdir 3

Kariyeri boyunca pek çok programa imza atan Pelin Çift’in eserleri de bulunmaktadır. Pelin Çift’in kitapları aşağıdaki gibidir:

  • İstanbul’un Gizli Tarihi
  • Adalet Ustaları
  • Ayasofya’nın Gizli Tarihi
  • Beynin Sırları
  • Kudüs’ün Gizemli Tarihi

Okan Akbaş kimdir sorusu ile birlikte Pelin Çift’in kim olduğuna dair de açıklamalarda bulunduk. Okan Akbaş hakkında detaylı bir bilgi bulunmuyor olsa da çiftin evliliğini sürdürdükleri biliniyor. 

Kaynak: Haber-Hatice Zeybek