CHP Sarıgöl İlçe Başkanlığı'ndan 'Eğitim Maratonu' Açıklaması CHP Sarıgöl İlçe Başkanlığı'ndan 'Eğitim Maratonu' Açıklaması

Sarıgöl'de 20 Ağustos'dan sonra hasadı başlayacak olan Çekirdeksiz Sultaniye üzüm salkımlarının güneş yanığı olmuş kısımları özenle birer birer toplanıyor. 

Üzümlerin kalite standartlarının bozulnmaması için seyreletme işlemleri, işciler tarafından özenle gerçekleştiriliyor. Uzun üzüm salkımlarının uçları işciler tarafından  tek tek toparlanıyor.

İhracat bakımından 2024 yılında, üzümlerin kalitesi ve verimininden memnun olduğu belirten Emcelli Mahallesinden Ahmet Tosun,"Sarıgöl ve çevresindeki üreticiler olarak salkımlarımızın standart olması için salkım salkım mücadele etmekteyiz. Şuan standart salkımlar oluştu. İlçemizde ağustos ayının 20'sinden sonra hasat başlar ve aralık ayının sonuna kadar devam eder." dedi.

 Dünyaca ünlü Çekirdeksiz Sultaniye üzümü,Sarıgöl ve çevresinde 113 bin dekarlık alanda yetiştiriliyor. Bu üzüm türünün dışında çekirdekli olarak da yayla bağcılığında dokuz tür üzüm yetiştiği biliniyor.

Sarıgöl Bağlarında Hasat Öncesi Bakım! (1)

Sarıgöl Bağlarında Hasat Öncesi Bakım! (2)

Sarıgöl Bağlarında Hasat Öncesi Bakım! (3)

 
 

Kaynak: iHA